Uniq Logistic w Prologis Park Łódź

Uniq Logistic w Prologis Park Łódź

Operator logistyczny – Uniq Logistic wynajął 6000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w Prologis Park Łódź. Park zlokalizowany jest w dzielnicy Widzew – Olechów, 3 km od autostrady A1 i 21 km od węzła Stryków (skrzyżowanie autostrad A1 i A2).

– Przy poszukiwaniu powierzchni logistycznej kluczowa była dla nas lokalizacja parku oraz jakość nieruchomości. Prologis Park Łódź znajduje się w okolicach geograficznego środka Polski, co sprawia, że jest to dla nas doskonały węzeł transportowo-logistyczny. Wysoki standard, w jakim została wykonana inwestycja oraz szeroki zakres usług oferowanych w parku, pomogły nam w podjęciu jednoznacznej decyzji – powiedział Jarosław Płusa, prezes Uniq Logistic.

– W naszym łódzkim parku stawiamy na nowoczesną infrastrukturę oraz zrównoważone rozwiązania, oferujemy też liczne narzędzia ułatwiające zarządzanie nieruchomością. Nasz klient docenił też bezpośredni dostęp do komunikacji publicznej. W sąsiedztwie znajduje się przystanek autobusowy i tramwajowy, co umożliwia pracownikom szybki i łatwy dojazd do pracy – podkreśla Kamila Pruk, senior leasing manager Prologis.

W transakcji najemcy doradzała firma Axi Immo. – Klient miał dokładnie sprecyzowane parametry dotyczące nowego obiektu magazynowego, spośród przedstawionych propozycji oferta parku Prologis okazała się najlepsza ze względu na dogodną lokalizację blisko centrali firmy, bardzo dobrą ekspozycję z drogi, jak też standard powierzchni – powiedział Hubert Wojtera, dyrektor Industrial & Logistic w Axi Immo.

Budynek ma cofniętą pierwszą linię słupów, co ułatwia manewrowanie wózkami w strefie przydokowej, a lepsze doświetlenie tej strefy światłem dziennym zapewniają świetliki, które zajmują 5 procent powierzchni dachu.
Obiekt wyposażony jest w system ESFR, energooszczędne oświetlenie LED oraz system smart meteringu do zdalnego monitorowania zużycia mediów, zintegrowany z dedykowaną klientowi platformą online do zarządzania nieruchomością.
Park oferuje liczne miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i ciężarowych, szerokie, wygodne place manewrowe oraz całodobową ochronę. Do dyspozycji najemców jest także obsługa techniczna dostępna na terenie parku oraz zespół zarządców nieruchomości Prologis.
Park docelowo zajmie 93 000 mkw. przeznaczonych na najwyższej klasy magazyny oraz reprezentacyjne biura, których wyposażenie będzie dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.

(Prologis)

Poleć ten artykuł:

Polecamy