Podwójne święto w Kirchoff Automotive

Podwójne święto w Kirchoff Automotive

Firma Kirchoff Automotive świętuje 10-lecie działalności w gliwickiej strefie ekonomicznej. 23 maja obchody jubileuszu uświetniła prezentacja ultranowoczesnej linii technologicznej pracującej w unikatowej na skalę kraju technologii tłoczenia na gorąco.

Nowa linia mieści się w zmodernizowanej hali produkcyjnej o powierzchni ok. 15 tysięcy m kw. Wartość zrealizowanej inwestycji, wraz z nakładami na budynek i jego zaplecze, to ponad 15 mln €. Dała ona nie tylko kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. – Dzięki tej inwestycji wzrosło również znaczenie gliwickiego zakładu w grupie Kirchoff Automotive oraz na światowej mapie producentów podzespołów w branży motoryzacyjnej. Obecnie coraz trudniej spotkać na drodze nowy samochód, w którym jakaś część nie została by wykonana w gliwickich zakładach – mówił Rafał Lechowski, dyrektor gliwickiego zakładu.

 

Linia HF-1 o długości 60 metrów jest naszpikowana nowoczesną technologią. Prasa hydrauliczna, będąca jej częścią, ma siłę nacisku 12 000 kN, a piec rozgrzewa się do temperatury blisko 1000 ºC. Uroczystego uruchomienia linii technologicznej dokonali rodzina właścicieli, zarząd Kirchoff Automotive oraz dyrektor zakładu Rafał Lechowski.

 

Przedstawiciele Kirchoff Automotive podkreślali związki firmy z Gliwicami i miejscową strefą ekonomiczną. Pierwszy zakład grupy w Gliwicach został uruchomiony w 2004 roku w hali wydzierżawionej od Zakładów Mechnicznych Bumar Łabędy. Szybko jednak została podjęta decyzja o rozwoju biznesu na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gliwicach i budowie na jej obszarze nowego zakładu. Rozpoczął on swoją działalność w 2006 r.

 

– Na przestrzeni ostatnich 10 lat zakład przeszedł fazę bardzo intensywnego rozwoju, zarówno pod kątem zwiększenia swoich mocy produkcyjnych, uruchomienia nowych złożonych technologii, ale przede wszystkim pod kątem rozwoju kompetencji zatrudnionych pracowników – mówił Rafał Lechowski podczas obchodów jubileuszu.

 

Gliwicki zakład jest znany jako wysokiej klasy partner dla branżowych klientów. Ponieważ mówi się, że całość to często więcej niż suma poszczególnych części, dlatego zakład gliwicki dostarcza swoim klientom nie tylko pojedyncze elementy, lecz także złożone zespoły. Na przykład dla samochodów osobowych produkowana jest przednia i tylna podłoga, rama silnika, belki poprzeczne kokpitu, przednie pasy nadwozia, zderzaki oraz konstrukcje tylnego siedzenia. Wszystko to powstaje w oparciu o złożone procesy spawania, zgrzewania oraz zabezpieczenia powierzchni w procesie malowania kataforetycznego. Powierzchnia hal zajmowanych pod produkcję i logistykę w Gliwicach wynosi blisko 30 000 m kw. Zakład zatrudnia ponad 600 pracowników i realizuje sprzedaż o wartości ponad 400 mln zł rocznie (w 2015 r.).

Poleć ten artykuł:

Polecamy