Panattoni zbuduje City Logistics Katowice

Panattoni zbuduje City Logistics Katowice

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wchodzi na Śląsk z projektem dedykowanym logistyce miejskiej. Deweloper zakupił 14,4-hektarowy grunt pod budowę City Logistics Katowice, przy ul. Miedzianej. Budowa parku o docelowej powierzchni 70 000 mkw. ruszy jeszcze w tym roku.

City Logistics Katowice składać się będzie z 4 obiektów o łącznej powierzchni 70 000 mkw., z czego komponent biurowy wyniesie ok. 5000 mkw. W pierwszej fazie zbudowane zostaną dwie hale o powierzchni odpowiednio 6785 i 21 359 mkw. Park powstanie na 14,4-hektarowej działce w północno-wschodniej części Katowic. Do centrum miasta jest stąd zaledwie 3,5 km, co znacznie usprawni potencjalnym najemcom działania w ramach logistyki miejskiej, a ich pracownikom ułatwi dojazd.

City Logistics Katowice znajdzie się tuż przy drodze krajowej nr 86, w odległości zaledwie 5 km (10 min) od węzła Murckowska autostrady A4 (biegnącej przez południową Polskę od granicy z Niemcami po Ukrainę) i ok 15 min od autostrady A1, łączącej północ kraju z południem. W bliskim zasięgu parku znajdą się także 3 lotniska międzynarodowe – Pyrzowice (29 km – 27 min), Kraków (50 min) oraz Ostrawa (60 min).

– Parki miejskie są przede wszystkim odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów wymagających szybkiej realizacji zamówień internetowych w związku z rozwojem e-commerce. I dodaje: – Wolnych terenów pod zabudowę magazynową w obrębie miast jest coraz mniej, stąd rosnącym zainteresowaniem cieszą się grunty wymagające rekultywacji i inwestycje typu brownfield. Dzięki nim zdegradowane tereny poprzemysłowe zostają przywrócone do stanu zdatnego dla kolejnych użytkowników do ponownego wykorzystania, tak jak w przypadku działki pod City Logistics Katowice – tłumaczy Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Położona przy ul. Miedzianej parcela znajduje się w historycznym obszarze górniczym i hutniczym. Zadaniem developera będzie jej oczyszczenie poprzez remediację ok. 2 000 m3 gleby. Koszt procesu wyniesie ok. 330 000 eurp (ok. 1,4 mln zł).

Panattoni ma na swoim koncie coraz więcej inwestycji typu brownfield. Dla koncernu Lear Corporation deweloper stworzył obiekt o powierzchni 30 492 mkw., który powstał w wyniku przebudowy istniejącego i niszczejącego budynku zlokalizowanego w Legnicy, przebudował też fabrykę dla firmy K-Flex Polska. Od 2016 roku w ramach Panattoni działa struktura dedykowana badaniom środowiskowym, odpowiedzialna za realizację strategii dewelopera rewitalizacji zanieczyszczonych terenów poprzemysłowych.

(Panattoni Europe)

Poleć ten artykuł:

Polecamy