3M z Dolnośląskim Certyfikatem Gospodarczym

3M z Dolnośląskim Certyfikatem Gospodarczym

Firma 3M została uhonorowana prestiżowym wyróżnieniem – Dolnośląskim Certyfikatem Gospodarczym dla najlepszych firm regionu. 3M jest pierwszym od 24 lat przedsiębiorstwem, które w ocenie kapituły nagrody otrzymało maksymalną liczbę punktów.

Wrocławska placówka 3M została nagrodzona za długoterminowe plany rozwojowe w rejonie, silną bazę technologiczną, innowacyjność oraz wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Dodatkowe kryteria, które pozwoliły 3M uzyskać certyfikat z maksymalną liczbą punktów to m.in. proekologiczne działania polegające na redukcji emisji hałasu środowiskowego, ilości odpadów do utylizacji i znacznym wzroście wykorzystania surowców wtórnych. Doceniono także szerokie wsparcie finansowe 3M dla sąsiadującej z firmą Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 8 oraz wdrożenie Planu Rozwoju – indywidualnego systemu szkoleń i narzędzi do rozwijania umiejętności pracowniczych.

 

Wiceprzewodniczący kapituły nagrody prof. Piotr Wrzecioniarz, wręczając nagrodę podkreślili, że firma 3M jest pierwszym przedsiębiorstwem od 24 lat, które uzyskując certyfikat spełniło wszelkie możliwe kryteria i uzyskało najwyższą ocenę.

 

– Jest to dla nas szczególne wyróżnienie, potwierdzające wysokie standardy pracy, bezpieczeństwa pracowników i jakości produktów, które zapewniamy w firmie 3M. Chcemy aby wrocławianie byli dumni z naszych fabryk i z faktu, że razem współtworzymy najwyższą jakość. Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy jest kolejnym dowodem na to, że silnie angażujemy się w rozwój tego regionu, a Wrocław stanowi wyjątkowe miejsce na mapie biznesowej 3M – powiedział Wayne Rye, dyrektor zakładów produkcyjnych 3M w Polsce

 

Dolnośląskim Certyfikatem Gospodarczym (DCG) honorowane są najlepsze firmy z regionu i ich produkty. Przyznając certyfikat kapituła nagrody podkreśla, iż wyróżnione przedsiębiorstwa w znacznym stopniu przyczyniają się do rozwoju Dolnego Śląska, tworzą miejsca pracy, znakomite warunki rozwoju oraz charakteryzują się innowacyjnością, solidnością i konkurencyjnością.

 

Gala wręczenia XXIV Dolnośląskich Certyfikatów Gospodarczych odbyła się w Sali Wielkiej Muzeum Miejskiego we wrocławskim Ratuszu.

Poleć ten artykuł:

Polecamy