Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Elektryczny Fiat 500 nie dla Tych
  •   

12 lipca   Witold Zygmunt
Elektryczny Fiat 500 nie dla Tych Koncern FCA poinformował wczoraj, że zamierza zainwestować 700 mln euro w budowę linii produkcyjnej elektrycznej wersji Fiata 500 w Turynie. To oznacza koniec nadziej na produkcję 500 EV w Tychach.
 

Samochód, który wobec rosnącego nacisku UE na elektryfikację gamy modelowej może okazać się kluczowy dla przyszłości Fiata w Europie, będzie powstawał w kultowej dla marki, macierzystej fabryce Mirafiori. Plan połączenia FCA i Renault nie dojdzie do skutku i Fiat nie będzie mógł skorzystać z doświadczeń, jakie francuska marka ma na rynku samochodów elektrycznych. Niezbędne jest zatem opracowanie własnych modeli.

 

Produkcja 500 EV ma wystartować już w drugim kwartale 2020 roku. Pietro Gorlier, szef FCA na Europę, liczy na sprzedaż 80 tys. sztuk rocznie i takie mają być docelowe moce produkcyjne fabryki. Będzie to pierwszy masowo sprzedawany w Europie elektryczny Fiat. Koncern produkował już co prawda pojazdy z takim napędem, ale w bardzo ograniczonej ilości - np. w latach 1992-1996 w Tychah powstało 100 sztuk Cinquecento Elettra.

 

Skoro już o Tychach mowa, to w komunikacie poinformowano tylko, że polski zakład nadal będzie równolegle wytwarzał spalinowe wersje 500-tki. Nie ma zatem żadnych deklaracji na temat nowego modelu dla fabryki, która w minionym roku straciła na rzecz VW Poznań miano największego zakładu produkującego samochody w Polsce.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.