Laureaci konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2019

Laureaci konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2019

Podczas Gali Logistyki, Transportu, Produkcji 2019, największego spotkania branży logistycznej, w którym uczestniczą przedstawiciele najważniejszych firm z branży logistyczno-transportowo-produkcyjnej, ogłoszone zostały wyniki konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2019.

Do piętnastej edycji konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2019, którego celem jest wyłonienie wyróżniających się produktów i usług wspierających pracę działów logistycznych, zgłoszonych zostało 29 innowacyjnych rozwiązań.

Laureatów konkursu wyłaniała Kapituła w składzie: dr Mirosław Antonowicz, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie; Łukasz Chmaj, audytor, konsultant i trener; Peter Duwel, właściciel XTL Consulting; dr hab. Aleksandra Laskowska-Rutkowska, profesor Uczelni Łazarskiego, dyrektor Centrum Logistyki i Innowacji w Uczelni Łazarskiego; dr hab. Jana Pieriegud, profesor SGH, kierownik Katedry Badań nad Infrastrukturą i Mobilnością Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie; prof. dr hab. Maciej Szymczak, prorektor do spraw Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu; Grzegorz Urban, dyrektor w dziale Strategy & Operations PwC, lider zespołu doradztwa transportowo-logistycznego PwC i Kinga Wiśniewska, redaktor prowadząca Eurologistics.

Różnorodność specjalistów, którzy oceniają zgłoszone do konkursu projekty, pozwala na wyłonienie najbardziej wartościowych projektów rynkowych w logistyce, transporcie i produkcji. Kapituła postanowiła przyznać: trzy równorzędne nagrody główne i cztery wyróżnienia.



NAGRODY GŁÓWNE

ID Logistics i DCLOG – za system dcStreamMobile

dcStreamMobile to system monitoringu procesów magazynowych wpierający pracę preparatora podczas równoległej kompletacji na wózku widłowym kilku nośników logistycznych. Składa się z kamery o wysokiej rozdzielczości, sygnalizacji świetlnej Put to Light umieszczonej na wózku widłowym i systemu Voice Picking. System wspiera proces multikompletacji, znacząco zwiększając produktywność, wydajność i jakość kompletacji oraz umożliwia bardzo dokładną kontrolę procesów operacyjnych.


Promag – za system gęstego składowania AutoMAG Mover

W pełni autonomiczny i automatyczny system składowania, którego celem jest zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa procesów magazynowych oraz wyeliminowanie wózków widłowych ze strefy składowania i transportu wewnętrznego. System pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiego współczynnika wykorzystania kubatury magazynu. Posiada modułową budowę, a zarządzanie jego pracą odbywa się przy wykorzystaniu autorskiego oprogramowania.


WObit – za robota mobilnego MOBOT® AGV FlatRunner MW Light

Samojezdny robot mobilny MOBOT® AGV FlatRunner MW Light służy do automatyzacji transportu wewnętrznego. Przemieszcza się autonomicznie w dowolnym kierunku dzięki kołom Mecanum i nawigacji laserowej LMS, także w obszarze, w którym pracują ludzie oraz inne maszyny. Jest optymalnym narzędziem do obsługi transportu międzyoperacyjnego w procesach just in time.



WYRÓŻNIENIA

E. Pack – za automatyczny system pakowania CVP-500 (Impack)
firmy Neopost

W pełni zautomatyzowana maszyna do tzw. szytego na miarę pakowania produktów w opakowania z tektury falistej. CVP jest w stanie zapakować do 500 paczek na godzinę przy udziale zaledwie dwóch osób. Zastosowanie Automatycznego Systemu Pakującego znacznie redukuje koszty pracy na stanowiskach pakujących oraz całkowicie eliminuje konieczność stosowania wypełniaczy w kartonach.


Velis – za Singu Smart Security Desk

Platforma do obsługi i zarządzania ruchem samochodowym na bramach parków logistycznych, której zadanie polega na uproszczeniu i przyśpieszeniu procesów wymiany informacji o przybyciu osób, samochodów oraz zwiększenie bezpieczeństwa obiektów. Informacje o planowanych i bieżących wjazdach są wymieniane pomiędzy działami poprzez automatyczny system powiadomień.


T-Systems – za Smarter Gate

System automatyzuje proces awizacji pojazdów i weryfikacji kierowców oraz zarządzanie ruchem w centrach dystrybucyjnych, magazynach i zakładach przemysłowych. Proces oparty jest na dedykowanych infokioskach oraz totemach wjazdowych i wyjazdowych. System pozwala na samodzielnie dokonywanie potwierdzania tożsamości przez kierowców i przemieszczanie poprzez automatyczną weryfikację.


Clip Group – za system Vega

Innowacyjny system przewozu samochodów koleją. Przekształca standardowy wagon kieszeniowy w wagon do transportu samochodów. Konstrukcja nośna obejmuje ruchome i regulowane rampy i może być załadowana do standardowego wagonu kieszeniowego T3000 na dowolnym terminalu kolejowym za pomocą dźwigu terminalowego.


Poleć ten artykuł:

Polecamy