Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Groclin zwolni blisko połowę pracowników w Polsce
  •   

16 sierpnia 2018   Witold Zygmunt
Groclin zwolni blisko połowę pracowników w Polsce Groclin S.A. zapowiedział w komunikacie, że zamierza zwolnić blisko połowę swoich pracowników w Polsce. Wiadomość nie jest niespodzianką - producent już wcześniej wskazywał, że w ramach długoterminowej strategii zamierza zmodyfikować swój profil działalności.
 

Przyczyną planowanych działań restrukturyzacyjnych, w tym zwolnień grupowych, jest postępujący spadek przychodów na kontraktach realizowanych w polskich zakładach spółki oraz trwająca od wielu lat presja cenowa i nasilająca się konkurencja, które zmuszają dostawców do ciągłej redukcji cen sprzedaży oraz poziomu generowanej marży.

 

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki oraz istotny wzrost kosztów pracy w Polsce, zarząd podjął decyzję o konieczności dostosowania potencjału produkcyjnego i struktury kosztowej spółki do aktualnej sytuacji na rynku. Zamiarem zarządu Groclin S.A. jest przeprowadzenie zwolnień 321 pracowników spółki zatrudnionych w zakładach w Grodzisku Wielkopolskim i Karpicku, co stanowi 45% wszystkich zatrudnionych w Groclin S.A. na dzień 10 sierpnia 2018 r., w okresie sierpień – grudzień 2018 r.

 

Zarząd spółki w dniu 10 sierpnia 2018 r. zwrócił się do rady pracowników Spółki o przystąpienie do konsultacji oraz powiadomi właściwe urzędy pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w spółce.

 

Groclin posiada zakłady na Ukrainie, które mogą przejąć realizowane w Polsce zadania związane z produkcją poszyć samochodowych. Firma nie wyklucza jednak, że całkowicie wycofa się z tego segmentu rynku i podpisała już nawet list intencyjny z Volkswagenem, który ma prawo pierwokupu tej części biznesu Groclinu. Kilkanaście dni temu Groclin sprzedadł też część aktywów dedykowanych do prowadzenia prac rozwojowych w segmencie produkcji siedzeń firmie Mubea.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.