Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

PKB nadal rośnie o ponad 5 procent
  •   

14 sierpnia 2018   Witold Zygmunt
PKB nadal rośnie o ponad 5 procent Pierwsze dane sygnalne GUS, dotyczące produktu krajowego brutto za II kwartał 2018 roku, potwierdzają doskonałą kondycję polskiej gospodarki. Tak jak w I kwartale, wzrost PKB przekroczył 5 %.
 

Według szybkiego szacunku produkt krajowy brutto (PKB) niewyrównany sezonowo w II kwartale 2018 roku był realnie wyższy o 5,1 % rok do roku, wobec 4,0% w analogicznym okresie 2017 r. W I kwartale wzrost wyniósł 5.2 %.

 

W II kwartale 2018 r. PKB wyrównany sezonowo (w cenach stałych przy roku odniesienia 2010) zwiększył się realnie o 0,9 % w porównaniu z poprzednim kwartałem i był wyższy niż przed rokiem o 5,0 %.

 

Dane mają charakter wstępny i mogą być przedmiotem rewizji. Analitycy czekają na dokładne informacje na temat struktury PKB, jednak według ich prognoz, jesteśmy u szczytu koniunktury i drugiej połowie roku czeka nas spowolnienie.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.