Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Zakazy jazdy z silnikami Diesla
  •   

8 czerwca 2018   Tomasz Czarnecki
Zakazy jazdy z silnikami Diesla Pierwszy zakaz wjazdu pojazdów z silnikiem Diesla został wprowadzony w Hamburgu 31. maja br. Kierowcy zadają wiele pytań: Czy dotyczy to mojego pojazdu? Jak dojechać do celu pomimo strefy zakazu prowadzenia pojazdu? Które ulica obejmuje strefa?
 

Żeby nie siać paniki - strefa zakazu jazdy w Hamburgu dotyczy dwóch ulic, które mają różne prawa dostępu. W strefie Stresemannstraße z ruchu drogowego wyłączone są tylko pojazdy ciężarowe z silnikami diesel o normie EURO 0-5, samochody osobowe (diesel/benzyna) mogą obecnie jeździć tutaj bez ograniczeń. Jednak w Max-Brauer-Allee zakaz jazdy dotyczy również samochodów osobowych z silnikami Diesel. Niestety dla użytkowników pojazdów - odważna decyzja Hamburga przełamała zaporę i coraz więcej miast poważnie rozważa wprowadzenie zakazu jazdy z silnikiem Diesla, w tym Kolonia, Düsseldorf, Sztuttgart i Berlin.

Ciekawe informacje można znaleźć w bezpłatnej aplikacji Green Zones App. Po pobraniu na telefon komórkowy wszystkie dane dotyczące stref zakazu ruchu można sprawdzić podczas podróży. Oprócz Niemiec, w aplikacji reprezentowane są Dania, Austria, Belgia i Francja. W 2018 roku dołączy do nich kolejne 5 krajów. We wszystkich tych krajach plakietki środowiskowe muszą być zakupione lub zarejestrowane przed wjazdem do stref ochrony środowiska. Dokładne reguły można znaleźć w aplikacji, kontury stref są również wyświetlane na interaktywnych mapach i wyświetlany jest codziennie aktualizowany status każdej plakietki i strefy. W związku z tym aplikacja Green Zones oferuje odbiorcy ukierunkowanie i rozwiązanie problemu w mozaice europejskich stref ekologicznych.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.