Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

ASK Poland otwiera zakład w Bielsku-Białej
  •   

17 maja 2018   Witold Zygmunt
ASK Poland otwiera zakład w Bielsku-Białej ASK Poland to firma z branży automotive z siedzibą w Bielsko – Białej, na polskim rynku działająca od 1997 r. Należy do grupy JVC Kenwood - lidera w zakresie rozwoju sprzętu audio-video oraz oprogramowania.
 

ASK Poland specjalizuje się w produkcji elektroniki, dostarczając wysokiej jakości systemy audio ( głośniki, subwoofery i wzmacniacze audio) oraz systemy antenowe do samochodów marek takich jak: VW, Mercedes, Fiat, Audi, Porsche, BMW, Suzuki, Peugeot, Citroen, Nissan, Renault, BMW i wielu innych.

 

W związku z dynamicznym rozwojem, firma ASK Poland zadecydowała o inwestycji w nowy obiekt produkcyjno-magazynowy. Projekt typu BTS został wybudowany w miejscowości Wilkowice, ok. 10 km od Bielsko - Białej. Firmie zależało na lokalizacji inwestycji blisko głównej siedziby firmy, która mieści się w Bielsko-Białej, jak też w dogodnej lokalizacji do prowadzenia operacji logistycznych przy drodze ekspresowej S1. Nowy obiekt ASK Poland ma powierzchnię 12 407 mkw., z czego ponad 11 000 mkw. przeznaczone jest na cele magazynowo-produkcyjne, a ok. 1 400 mkw. to biura i powierzchnie socjalne. Firma w nowej inwestycji zamierza zatrudnić ok. 400 pracowników.

 

Planując inwestycję mieliśmy kilka oczekiwań względem nowego oddziału, które są kluczowe dla rozwoju naszego biznesu. Priorytetem była dla nas przestrzeń dopasowana dokładnie pod nasze potrzeby produkcyjne oraz dogodna lokalizacja tj. blisko siedziby głównej oraz zapewniająca szybki dostęp dla naszych partnerów, klientów i pracowników – komentuje Nicolino Perna, członek zarządu ASK Poland.

 

- Bielsko – Biała i okolice to obecnie region o dość niskiej stopie bezrobocia, gdzie co chwilę lokują się kolejne zarówno międzynarodowe firmy jak i mniejsze przedsiębiorstwa, co w dłużej perspektywie może odbijać się negatywnie na dostępności kadry. Dlatego atrakcyjna lokalizacja była dla nas bardzo ważna w obliczu planu zatrudnienia ok. 400 pracowników – dodaje Jolanta Szczotok, członek zarządu ASK Poland.

 

Klientowi bardzo zależało na nowej inwestycji właśnie w rejonie Bielsko-Białej. Firma ASK Poland ma siedzibę w centrum miasta i stawia na dalszy rozwój na Podbeskidziu. Region jest zagłębiem branży motoryzacyjnej oraz zapewnia szybki dostęp do zakładów produkcyjnych na Słowacji. Z drugiej strony ze względu na ukształtowanie terenu dostępność atrakcyjnych działek pod inwestycje produkcyjno-magazynowe jest ograniczona. Cieszymy się, że udało nam się znaleźć dogodną lokalizację dla nowego obiektu, spełniającą potrzeby biznesowe naszego klienta oraz partnera do realizacji inwestycji BTS – komentuje Anna Głowacz, Head of Industrial – Leasing Agency, AXI IMMO.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.