Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Wzrost PKB w I kwartale przekroczył 5 procent
  •   

16 maja 2018   Witold Zygmunt
Wzrost PKB w I kwartale przekroczył 5 procent Dobre wyniki miesięczne z poszczególnym sektorów gospodarki znalazły swoje odbicie w opublikowanym wczoraj przez GUS szybkim szacunku PKB Polski za I kwartał 2018 roku. Najważniejszy wskaźnik ekonomiczny miał wzrósł o ponad 5 procent.
 

Według szybkiego szacunku produkt krajowy brutto (PKB) niewyrównany sezonowo w I kwartale 2018 roku był realnie wyższy o 5,1 % w porównaniu z I kwartałem 2017 r. W I kwartale 2018 r. PKB wyrównany sezonowo (w cenach stałych przy roku odniesienia 2010) zwiększył się realnie o 1,6 % w porównaniu z poprzednim kwartałem i był wyższy niż przed rokiem o 4,9 %.

 

Wynik zaskoczył analityków, którzy oczekiwali średnio wzrostu na poziomie 4,8%. Gospodarka i tak ma się świetnie - od trzech kwartałów PKB wrasta w tempie blisko 5 procent. Ekonomiści czekają na dokładniejsze dane dotyczące składowych wzrostu PKB i mają nadzieję, że inwestycje nareszcie szybciej ruszyły. Według opublikowanych niedawno danych, Polska ma niski wskaźnik udziału inwestycji w całym PKB.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.