Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Solaris może zostać sprzedany
  •   

5 kwietnia 2018   Witold Zygmunt
Solaris może zostać sprzedany Branża motoryzacyjna w Polsce żyje wiadomością o możliwej sprzedaży Solarisa w ręce zagranicznego inwestora. Jak podał Dziennik Gazeta Prawna, właściciele firmy badają rynek i czekają na oferty, zaś rzecznik przedsiębiorstwa nie zdementował jednoznacznie tych doniesień.
 

Solaris, wliczany do grona najcenniejszych polskich marek, pozostaje firmą rodzinną - 100% udziałów posiadają Solange i Krzysztof Olszewscy. Największy producent autobusów w Polsce odnosi sukces ze sukcesem i wypracował sobie wysoką renomę w całej Europie. W 2017 roku pobity został rekord produkcji, zaś na ten rok zebrano już grubo ponad 1000 zamówień.

 

Chęć sprzedaży nie wynika zatem z powodu słabej kondycji firmy czy pesymistycznych perspektyw. Według DGP decydować mają powody osobiste, związane ze strukturą firmy oraz problemami z sukcesją. Część komentatorów sądzi jednak, że spore znacznie ma też fakt, iż dalszy rozwój Solarisa będzie wymagał inwestycji o rząd większych, niż te podejmowane do tej pory.

 

DGP pisze o poważnym zainteresowaniu siedmiu podmiotów, między innymi z Chin i Turcji. Dla dalekowschodnich producentów przejęcie Solarisa stanowiłoby doskonały sposób na wejście w europejski rynek autobusów. W proces sprzedaży może też zaangażować się Polski Fundusz Rozwoju. Natomiast przejęciem nie są podobno zainteresowani branżowy potentaci - Mercedes i MAN.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.