Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Volkswagen Touareg na rynku
  •   

20 kwietnia 2018   Tomasz Czarnecki
Volkswagen Touareg na rynku Na rynku zadebiutował Touareg, oferowany z silnikiem 3.0 V6 TDI o mocy 231 KM lub 286 KM. Jednostka napędowa seryjnie współpracuje z 8-stopniową automatyczną przekładnią Tiptronic. Ceny wynoszą odpowiednio, 256.290 zł i 274.090 zł.
 

Za kilka lat gama SUV-ów Volkswagena na świecie będzie liczyła 20 modeli. Już w tej chwili auta tego typu cieszą się ogromną popularnością i reprezentują jeden z najszybciej rosnących segmentów rynku pod względem sprzedaży. Nowy Touareg to najbardziej zaawansowany technologicznie model Volkswagena. Może być wyposażony w liczne systemy wspomagające kierowcę, które wpływają na poprawę zarówno właściwości jezdnych, jak i komfortu podróżowania. Należą do nich, między innymi:

• System Night Vision - dzięki kamerze termowizyjnej identyfikujący w nocy ludzi i zwierzęta.

• System ułatwiający jazdę w korku i w miejscu robót drogowych. Do 60 km/h zapewnia częściowo automatyczne kierowanie autem – utrzymuje Touarega na pasie ruchu, przyspiesza i hamuje.

• System monitorujący ruch poprzeczny, przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa.

• Aktywny system czterech kół skrętnych.

• System zapobiegający przechyłom nadwozia z elektromechanicznie regulowanymi stabilizatorami.

• IQ.Light – matrycowe reflektory LED, czyli interaktywne sterowanie światłami drogowymi i mijania za pośrednictwem kamery.

• System Head-up Display, który wyświetla informacje bezpośrednio na przedniej szybie. W nowym Touaregu Volkswagen prezentuje po raz pierwszy w pełni cyfrowy Innovision Cockpit, który łączy cyfrowe wskaźniki (12-calowy wyświetlacz Digital Cockpit) z rozbudowanym systemem multimedialnym Discover Premium, którego ekran po przekątnej liczy 15 cali. Obydwa wyświetlacze razem tworzą cyfrowy zestaw informacyjno-komunikacyjno-rozrywkowy, służący również do obsługi pokładowych funkcji. Za pośrednictwem Innovision Cockpit kierowca może dopasować działanie systemów asystujących oraz podnoszących komfort do osobistych upodobań.

Największy SUV Volkswagena daje się personalizować równie łatwo jak smartfon. W chwili rynkowego debiutu Volkswagen oferuje Touarega z  trzylitrowymi turbodieslami. Do wyboru są dwa silniki V6 o mocy 170 kW/231 KM oraz 210 kW/286 KM, od jesieni będzie dostępny benzynowy silnik V6 osiągający 250 kW/340 KM. W późniejszym terminie dołączy do nich również turbodiesel 4.0 V8 o mocy 310 kW/421 KM. Pierwsze samochody zamówione teraz pojawią się w Polsce pod koniec czerwca.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.