Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Budowany magazyn spekulacyjny Prologis w Pradze już wynajęty
  •   

6 marca   Kinga Wiśniewska
Budowany magazyn spekulacyjny Prologis w Pradze już wynajęty Prologis, Inc. poinformował, że budynek spekulacyjny o powierzchni 28 300 mkw. budowany na terenie Prologis Park Prague-Uzice w Czechach został już w pełni wynajęty.
 

Budowę rozpoczęto w styczniu 2018 roku w odpowiedzi na wysokie zapotrzebowanie na nową powierzchnię magazynową w tym całkowicie wynajętym parku logistycznym.

Zawarte transakcje obejmują:

  • 14 175 mkw. dodatkowej powierzchni dla firmy Stavebniny DEK, czeskiego dostawcy materiałów budowlanych. Firma wynajmuje już 6 968 mkw. w budynku 2.
  • 13 974 mkw. dla Fiege, wiodącego niemieckiego operatora logistycznego. Tym samym firma niemal podwoiła wynajmowaną przez siebie powierzchnię w parku. W zawarciu umowy pośredniczyła agencja 108 Agency.

 

- Wynajem obiektu w tak krótkim czasie od rozpoczęcia jego budowy świadczy o tym, jak wysokie jest zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe w miejscu, które staje się nowym gorącym punktem logistycznym w regionie Pragi – powiedział Martin Baláž, director of leasing and development Prologis w Czechach i na Słowacji.

 

Prologis Park Prague-Uzice to nowoczesny park logistyczny, zlokalizowany dziewięć kilometrów od północnej granicy Pragi przy autostradzie D8, co umożliwia sprawny dostęp do głównych szlaków tranzytowych do Niemiec i międzynarodowego portu lotniczego w Pradze. Obecnie składa się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 97 800 metrów kwadratowych, z możliwością rozbudowy o kolejne 40 850 metrów kwadratowych. Podobnie jak wszystkie nieruchomości Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej, po zakończeniu budowy w połowie 2018 roku, nowy budynek zostanie poddany certyfikacji BREEAM.

 

Z portfolio o powierzchni ponad 1 miliona metrów kwadratowych powierzchni magazynowej, Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Czechach (stan na 31 grudnia 2017).

 

(Prologis)

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.