Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Polski przemysł pędzi
  •   

20 marca 2018   Witold Zygmunt
Polski przemysł pędzi Kolejne odczyty wskaźników z GUS przynoszą znakomite wyniki z polskich fabryk. Po pierwszych dwóch miesiącach roku produkcja sprzedana przemysłu była o 8,0% wyższa w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, które też bardzo udany.
 

Według wstępnych danych produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w lutym br. o 7,4% wyższa niż przed rokiem (kiedy notowano wzrost o 1,2%) i o 2,2% niższa w porównaniu ze styczniem br. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 7,3% wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 1,3% wyższym w porównaniu ze styczniem br.

 

W stosunku do lutego ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 26 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji maszyn i urządzeń – o 20,5%, koksu i produktów rafinacji ropy naftowej – o 17,0%, wyrobów z metali – o 15,6%, wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych – o 13,4%, wyrobów z drewna, korka, słomy i wikliny – o 12,0%, papieru i wyrobów z papieru – o 11,0%, urządzeń elektrycznych – o 10,8%, mebli – o 10,0%.

 

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z lutym ub. roku, wystąpił w 7 działach, m.in. w produkcji wyrobów farmaceutycznych – o 12,8%, pozostałego sprzętu transportowego – o 7,2%, w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego oraz w produkcji odzieży - po 2,9%.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.