Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Budowa fabryki silników Mercedes-Benz w Jaworze „wychodzi z ziemi”
  •   

6 lutego 2018   Witold Zygmunt
Budowa fabryki silników Mercedes-Benz w Jaworze „wychodzi z ziemi” Budowa fabryki silników Mercedesa w Jaworze na Dolnym Śląsku nabiera tempa! Pół roku od rozpoczęcia prac ziemnych, 5 lutego br. zamontowano pierwszy stalowy słup największej hali produkcyjno-montażowej.
 

Planowane ukończenie budowy hali „pod klucz” to koniec tego roku. Za prace konstrukcyjne odpowiedzialne jest konsorcjum firm STRABAG, TKT Engineering i Elektromontaż - Poznań.

 

- Dzisiaj stawiamy pierwsze elementy konstrukcyjne (podpory) pod hale produkcyjno-montażową. I musimy się z tym uporać do jesieni. Potem będziemy montować w niej maszyny i urządzenia. Nasz zespół projektowy plus wykonawcy i podwykonawcy pracują pełną parą. Nie ma czasu na relaks, bo zaraz potem stawiamy halę produkcyjną, która musi być gotowa do zimy – mówi Patrick Walz, szef projektu planowania i produkcji fabryki w Jaworze z ramienia Daimler AG, który regularnie wizytuje budowę.

 

W nowo powstającej hali zamontowane zostaną najnowocześniejsze, pracujące w systemie AGIPRO linie montażowe i obróbkowe zdolne do produkcji 600 tys. silników rocznie. Znajdą się tu również stanowiska do testowania silników na zimno i gorąco, powierzchnie logistyczne do konfekcjonowania koszyków z częściami oraz moduł do wysyłki gotowych produktów. W budynku odbywać się będzie także przed-montaż podzespołów.

 

- To ważny dzień dla całego zespołu i fabryki. Postawienie pierwszej podpory to oczywisty znak, że budowa na dobre wychodzi z ziemi, ale to dopiero początek – cała hala to 650 takich podpór – powiedziała Susanne Knittel-Ammerschuber, szefowa działu planowania i fabryk silników Daimler AG.

 

Budowa fabryki w Jaworze rozpoczęła się oficjalnym aktem wmurowania kamienia węgielnego w czerwcu 2017 r. Prace budowlane ruszyły kilka tygodni później, w sierpniu. tym czasie zorganizowano zaplecze biurowe, uruchomiono przyłącza elektryczne i wodociągowe, ogrodzono zakład, przygotowano infrastrukturę zewnętrzną – docelowe drogi, parkingi i instalacje podziemne oraz wybudowano fundamenty największej hali produkcyjnej. Jej budowa wraz z przyległym budynkiem biurowym o łącznej powierzchni użytkowej 98,2 tys. mkw. potrwa do stycznia 2019 roku. Konsorcjum wykona ponadto niezbędne instalacje, w tym m.in. tryskaczową, hydrantową, gaszenia gazem, mechaniczną i elektryczną.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.