Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Danone rozwija eksport produktów mlecznych z polskiej fabryki
  •   

14 grudnia 2018   Witold Zygmunt
Danone rozwija eksport produktów mlecznych z polskiej fabryki Już teraz ponad 20 krajów z Europy oraz USA to odbiorcy produktów mlecznych Danone produkowanych w Polsce. Systematycznie rośnie liczba wariantów produktowych trafiających poza granice kraju, a firma Danone w Polsce deklaruje dalszy rozwój eksportu do Europy.
 

Za produkcję i dystrybucję krajową oraz zagraniczną odpowiada fabryka Danone w Bieruniu, która jest kluczowym miejscem dla firmy w całym regionie.

 

Wartość eksportu produktów mlecznych wycenia się Polsce na ponad 5 miliardów złotych . Jest to obszar, który ciągle się rozwija, a zagraniczne zapotrzebowanie na produkty mleczne produkowane w Polsce stale rośnie. Tendencja ta sprzyja rozwojowi fabryki Danone w Bieruniu.

Danone stawia na Polskę rozwijając eksport

Fabryka Danone w Bieruniu stała się w ciągu ostatnich 3 lat ważnym centrum produkcyjnym w regionie. Modernizacja, która zakończyła się w 2017 roku, znacznie zwiększyła potencjał produkcyjny fabryki oraz jej unikatowość w regionie. Bieruń jest obecnie jedynym miejscem w Europie w strukturach Danone, gdzie powstają jogurty pitne powyżej 100 g oraz jogurty i serki w wygodnych saszetkach, które pozwalają na przechowywanie produktów poza lodówką do 6 godzin. Tutaj wytwarzany jest również lider na rynku serków homogenizowanych w Polsce - Danio .

 

- Taka specjalizacja w produkcji stanowi dla nas silną przewagę konkurencyjną w Europie wśród fabryk Danone oraz potwierdza strategiczną rolę bieruńskiej fabryki w globalnych strukturach Danone. Produkty, które tworzy zespół zaangażowanych specjalistów, trafiają do ponad 20 krajów, głównie z rejonu Europy Zachodniej, a skala eksportu, jak i liczba wariantów produktowych wysyłanych poza granice naszego kraju, systematycznie rośnie. Jestem dumny z tego, że jakość produktów z Bierunia ceniona jest przez konsumentów w wielu krajach - mówi Rafał Piwowarski, dyrektor fabryki Danone w Bieruniu.

Pozytywny wpływ Danone na polską gospodarkę

Siła eksportowa oraz mocna pozycja Danone na polskim rynku - lider rynku produktów mlecznych w swojej kategorii produktowej, z 23% udziałem wartościowym - wpływają na rozwój polskiej gospodarki. Zgodnie z modelem przepływów międzygałęziowych, firma generuje nie tylko bezpośredni, najbardziej widoczny wpływ np. Danone zatrudnia ponad 1 000 pracowników w Polsce. Każda firma, działająca na danym rynku, w sposób pośredni wpływa również na rozwój powiązanych z nią gałęzi i podmiotów gospodarki.

 

Łączna liczba etatów, utrzymanych w gospodarce w Polsce, dzięki działalności spółki Danone w 2017 roku, wyniosła w 2017 roku ponad 5 000, a suma wynagrodzeń – prawie 230 mln zł. Łączna wartość dodana, czyli wkład firmy w proces produkcji dóbr i usług, wygenerowana dzięki działalności Danone w 2017 roku była na poziomie 1 mld zł - taka wartość pozwoliłaby na budowę placów zabaw dla wszystkich przedszkoli w Polsce .

 

- Nasz wkład w rozwój gospodarki krajowej oraz gospodarek regionów nie ogranicza się do tworzenia wartości dodanej, miejsc pracy i wynagrodzeń – również poprzez odprowadzanie podatków i opłat, wspieramy finansowanie wielu zadań w tym m.in. związanych z: budową dróg, inwestycjami w ochronę środowiska, inwestycjami socjalnymi, zdrowotnymi czy edukacyjnymi. W samym 2017 roku całkowita wartość odprowadzonych podatków, do budżetu krajowego oraz miast, gdzie prowadzimy swoją działalność, wyniosła prawie 35 mln zł. - mówi Katarzyna Owsianko, Kierownik działu komunikacji zewnętrznej grupy spółek Danone.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.