Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Kto wystąpi na Manufacturing Summit?
  •   

6 listopada 2018   Witold Zygmunt
Kto wystąpi na Manufacturing Summit? Zaledwie osiem dni dzieli nas od piątej edycji konferencji Manufacturing Summit. 14 listopada we Wrocławiu będzie można spotkać się z szerokim gronem ekspertów, którzy podzielą się wiedzą na temat funkcjonowania firm produkcyjnych, a po wystąpieniach odpowiedzą na dodatkowe pytania uczestników.
 

Konferencję otworzy wystąpienie Janusza Pieklika, dyrektor consultingu w Business Global Consulting. Jeden z najbardziej doświadczonych konsultantów w kraju, specjalizujący się w Lean Manufacturing, Teorii Ograniczeń i systemach informatycznych klasy ERP. Pan Janusz znany jest z bezkompromisowych wystąpień, a podczas Manufacturing Summit zastanowi się, dlaczego Produkcja 3.0 nie działa i dlaczego Produkcja 4.0 - dlaczego może działać.

 

Bartłomiej Denkowski, od 23 lat związany zawodowo z firmą IFS Poland - początkowo jako konsultant, a następnie kierownik projektów, uczestniczył w licznych wdrożeniach obejmujących procesy logistyczne i dystrybucyjne. Jest absolwentem Instytutu Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w roku 2001 uzyskał certyfikat APICS-CPIM. Pan Bartłomiej przedstawi nowe podejście do planowanie poziomu zasobów, oparte o planowanie MRP sterowane popytem (DDMRP).

 

Innowację podczas Manufacturing Summit będzie wystąpienie realizowane w formie live stream'u. Połączymy się podczas niego z Jarosławem Zarychtą - dyrektorem ds. rozwiązań dla sektora produkcyjnego w Microsoft Polska, ekspertem i pasjonatem nowoczesnych technologii ICT. Pan Zarychta opowie o założeniach konceptu Fabryki Przyszłości oraz o tym, jak polski przemysł może wykonać skok do cyfrowej przyszłości dzięki rozwiązaniom dedykowanym branży produkcyjnej.

 

Michał Żelichowski z firmy EQ System przedstawia się jako ekspert w znajdowaniu wyjścia z sytuacji bez wyjścia i doskonalenia procesów, których pozornie udoskonalić się już bardziej nie da. W swoim portfolio ma ponad 17 lat doświadczenia, setki wdrożeń i tysiące rozmów o mniej lub bardziej konwencjonalnym podejściu do doskonalenia procesów biznesowych. Nie lubi rozwiązań „na chwilę” ani tych „raz na zawsze” – uwielbia natomiast te, które rosną razem z firmą. Dzięki panu Michałowi poznamy odpowiedź na pytanie, czy planując produkcję jesteśmy w stanie, w efektywny sposób, uwzględnić rzeczywistą dostępność konkretnych pracowników.

 

Firmę Faurecia na Manufacturing Summit reprezentować będą Magdalena Smolarska, Deputy HR Director for Country Poland & Management Development Manager for Poland i Adam Szablewski, Program Manager Pneumatic Systems. Zgrany duet zaprezentuje temat Think Diverse - Jak pozytywnie przełożyć różnorodności płci, kultury i zarządzania na działania operacyjne w projekcie. Podczas prelekcji dowiemy się, że Faurecia podążając za realizacją polityki różnorodności skupia się na budowaniu zespołów, w których znajdują się ludzie posiadający różne punkty widzenia, pochodzący z różnych kultur, są różnej płci, w różnym wieku, reprezentują różne pokolenia, etc. W tej strategii Faurecia stara się w pełni wykorzystać ich potencjał, umiejętności i zdobyte doświadczenia.

 

Reprezentantem młodego pokolenia i dynamicznej branży start-up'ów będzie na Manufacturing Summit pan Hubert Turaj, projektant UX, doradca w zakresie transformacji cyfrowej, partner zarządzający i współzałożyciel biura projektowo-badawczego EDISONDA. Doświadczenie zdobywał w projektach dla korporacji takich jak ABB, AUTODESK, Benefit Systems, ENEA, Fritolay, ING, TAURON czy Vattenfall, ale także kilkudziesięciu startupów z różnych branż. Podczas wystąpienia, pan Hubert pochyli się nad zagadnieniem projektowania systemów wspierających efektywną linię produkcyjną.

 

Wspólne wystąpienie wygłoszą Andrzej Stanisławski z Feerum i Jarosław Staroń z BPSC. Pan Andrzej od 25 lat związany jest z branżą telekomunikacyjną i informatyczną, w tym od 15 z systemami ERP. W Feerum odpowiadał za informatyczną stronę wdrożenia systemów Impuls Evo oraz Solidworks PDM oraz współtworzył integrację pomiędzy tymi systemami. Pan Jarosław posiada z kolei ponad 28 - letnie doświadczenie w sztuce handlu. Od 21 lat zawodowo związany z firmą BPSC, doradzając w zakresie informatycznych systemów klasy ERP. Specjalizuje się w obsłudze firm produkcyjnych.

 

Tematem prelekcji pana Andrzeja i pana Jarosława będzie studium przypadku na przykładzie współpracy firmy Feerum z Biurem Projektowania Systemów Cyfrowych pokazujące w jakim stopniu informatyzacja pozwala kontrolować cały proces zindywidualizowanej produkcji i wspiera ekspansję zagraniczną jednego z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych. Firma BPSC deleguje na Manufacturing Summit także pana Jarosława Iwanka, Dyrektora Działu Konsultingu i Analiz, BPSC, który weźmie udział w debacie na temat nowych technologii w produkcji.

 

Kolejny prelegent, Rafał Juraszek, to Dyrektor Supply Chain w Pratt and Whitney Kalisz. W ciągu 18 letniej kariery w Pratt & Witney Kalisz, uzyskał wysokiej klasy specjalizację w kreowaniu strategii w zakresie zakupów i logistyki. Wdrożył globalne projekty w obszarze General Procurement ukierunkowane na redukcję kosztów oraz usprawniania procesów. Bierze udział w projektach naukowych i konsultingowych w procesie benchmarkingu międzynarodowej korporacji UTC obejmującej zarządzanie systemami logistycznymi.

 

O przedstawienie swojego spojrzenia na trudną sytuację na rynku pracy poprosiliśmy pana Tomasza Ślęzaka, wiceprezesa Zarządu Work Service. Pan Tomasz pierwszych 9 lat swojej kariery zawodowej związał z Procter&Gamble, gdzie doszedł do stanowiska Menadżera ds. Strategii i Planowania Marketingowego na rynkach Europy Centralnej, Afryki i Bliskiego Wschodu (CEEMEA). Od grudnia 2010 roku prowadził Pion Sprzedaży w polskim oddziale– DB Schenker. W maju 2013 roku został powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Work Service S.A. Aktualnie odpowiada za nadzór nad działalnością zagranicznych spółek Grupy w obrębie Europy Środkowej i Wschodniej.

 

Prelekcje, panele dyskusyjne i nieformalne spotkania podczas networkingu będą doskonałą okazję, do czerpania z doświadczeń naszych ekspertów. Zapraszamy na stronę www.manufacturingsummit.pl gdzie znajdą Państwo więcej informacji na temat wydarzenia i formularz zgłoszeniowy.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.