Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

ZF otworzyło w Częstochowie nową halę produkcyjną
  •   

9 października 2018   Witold Zygmunt
ZF otworzyło w Częstochowie nową halę produkcyjną ZF otworzył w Częstochowie przy ul. Legionów nowy oddział produkcyjny pasów bezpieczeństwa, w którym pracować będzie 300 osób. Hala o powierzchni 3,2 tys. m kw. powstała w ciągu 7 miesięcy, jako efekt współpracy ZF z częstochowską firmą Leoplast.
 

ZF zatrudnia w Częstochowie w zakładach produkcyjnych, centrach inżynieryjnych, informatycznym, obsługi i zakupów już ponad 6,5 tysiąca osób.

 

- ZF realizując swoje cele biznesowe wpisuje się też w działania miasta związane z potrzebą powstawania w Częstochowie miejsc pracy dających możliwość rozwoju, w firmach, z którymi pracownicy mogą wiązać swoją przyszłość - mówił z okazji inauguracji działalności oddziału prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. - Dziękuję przedstawicielom koncernu ZF oraz dyrektorom częstochowskich zakładów za kreowanie nowych przedsięwzięć biznesowych i postawienie na nasze miasto w swojej długofalowej strategii rozwoju.

 

W uroczystym otwarciu nowego oddziału wzięli udział także m.in. Aziz Canatar - Vice President Product Line Seat Belt Systems Global ZF, Krzysztof Szwedkowicz - dyrektor zakładu Pasów Bezpieczeństwa w Częstochowie (który był gospodarzem uroczystości), właściciel firmy Leoplast Jacek Leonowicz oraz zespół kierownictwa SBS ZF.

 

Podczas uroczystości prezydent Częstochowy wręczył symboliczne kaski dyrektorowi zakładu Pasów Bezpieczeństwa ZF, jego zastępcy - Piotrowi Wojtkowiakowi oraz Krzysztofowi Luksowi, który został kierownikiem nowego oddziału produkcyjnego (otrzymał też pamiątkową statuetkę symbolizującą otwarcie). W czasie spotkania przedstawiono plany całościowego zagospodarowania nowej hali i dokonano prezentacji linii technologicznych zamków pasów bezpieczeństwa.

 

Zakład przy ul. Legionów produkuje pasy bezpieczeństwa oraz zamki do samochodów osobowych i dostawczych. W zakładzie produkowane są różnorodne elementy tworzące kompletny system pasów bezpieczeństwa. Głównym ich celem jest utrzymanie pasażera w optymalnym miejscu podczas kolizji drogowej by ograniczyć jej negatywne skutki dla zdrowia i życia. Realizowane jest to poprzez stosowanie na coraz większą skalę napinaczy pasów, które „korygują” pozycje pasażera podczas kolizji. Najnowocześniejsze systemy pochłaniania energii pasów bezpieczeństwa ZF mają zadanie efektywnie zarządzać rozmieszczeniem sił oddziałowujących na pasażera w czasie zderzenia, by minimalizować efekty obrażeń organizmu. W zakładzie zatrudnionych jest obecnie ponad 2 100 pracowników.

 

W jednostce zlokalizowane zostaną linie produkcyjne zamków pasów bezpieczeństwa. W portfolio produkcji znajdzie się kilkaset różnorodnych zamków dla odbiorców renomowanych producentów samochodów na całym świecie. W oddziale o powierzchni 3 200 m2 zatrudnionych będzie około 300 pracowników ZF. Przewidywane obroty ze sprzedaży oddziału to około 50 milionów USD rocznie. W sumie przewidywana sprzedaż całkowita Zakładu Pasów Bezpieczeństwa w 2019 roku przekroczy 400 mln USD.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.