Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Stelmet rozpoczął produkcję pelletu w Grudziądzu
  •   

11 stycznia   Witold Zygmunt
Stelmet rozpoczął produkcję pelletu w Grudziądzu Pierwsza partia pelletu zjechała z taśm produkcyjnych nowego zakładu w Grudziądzu Produkcja pelletu w nowym zakładzie Grupy Stelmet w Grudziądzu ruszyła w pierwszym tygodniu stycznia.
 

Nowy zakład jest w pełni zintegrowany z funkcjonującym w Grudziądzu zakładem produkcji drewnianej architektury ogrodowej MrGarden.

 

Inwestycja została zrealizowana w zakładanym terminie i budżecie – jej wartość wyniosła około 20 mln zł. Pierwszą wyprodukowaną partią pelletu na liniach produkcyjnych w Grudziądzu był produkt pod marką Lava. W najbliższych miesiącach rozpocznie się również produkcja pelletu Olimp, który cechuje jeszcze wyższa jakość i wymaga uzyskania odpowiedniego certyfikatu.

 

Grupa Stelmet rozpoczęła budowę nowego zakładu produkcji pelletu w Grudziądzu wiosną 2017 r. Szacowane zdolności produkcyjne fabryki wynoszą około 40 tys. ton pelletu rocznie. Stelmet produkuje pellet również w nowoczesnym zakładzie w Zielonej Górze, którego zdolności produkcyjne sięgają około 110 tys. ton tego paliwa rocznie. Oznacza to, że łączne zdolności Grupy Stelmet wzrosły do około 150 tys. ton pelletu rocznie.

 

– Systematycznie zwiększamy sprzedaż pelletu zarówno w ujęciu wolumenowym, jak i wartościowym. Uruchomienie produkcji pelletu w zakładzie w Grudziądzu pozwoli nam na zwiększenie udziału tego produktu w przychodach Grupy Stelmet. W roku obrotowym 2015/16 stanowiły około 10% łącznych przychodów, a w pierwszych trzech kwartałach roku obrotowego 2016/17 sprzedaż pelletu znacząco wzrosła i odpowiadała już za blisko 12% łącznych przychodów Grupy. Niezwykle ważny jest również ekologiczny wymiar zrealizowanej inwestycji, gdyż pozwoli nam w większym stopiu wykorzystać cenny surowiec drzewny, który przerabiamy w Grudziądzu – mówi Przemysław Bieńkowski, wiceprezes Stelmetu.

 

Grupa Stelmet jest drugim największym producentem pelletu w Polsce oraz istotnym dystrybutorem tego ekologicznego paliwa na rynki europejskie, głównie do Niemiec, Danii Włoch i Belgii. Odbiorcami pelletu są przede wszystkim dystrybutorzy oraz hurtownicy, jak również mniejsze przedsiębiorstwa prowadzące sprzedaż hurtowo-detaliczną. Pellet jest wykorzystywany przez odbiorców końcowych do ogrzewania domów, obiektów działalności gospodarczej, a także do wytwarzania energii cieplnej w procesach przemysłowych. Spółka produkuje pellet pod uznanymi na rynku markami: Lava, Olimp, Firemaxx oraz Ecospecial.

 

Produkty Grupy posiadają europejski certyfikat EN plus A1 oraz niemiecki DIN Plus, które potwierdzają ich najwyższą jakość, charakteryzującą się wysoką wartością opałową, niską wilgotnością oraz śladową ilością popiołu.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.