Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Blisko połowa użytkowych Volkswagenów produkowana w Polsce
  •   

10 stycznia 2018   Witold Zygmunt
Blisko połowa użytkowych Volkswagenów produkowana w Polsce Marka Volkswagen Samochody Użytkowe podsumowała wyniki produkcji w roku 2017. Coraz lepsze wykorzystanie mocy produkcyjnych nowej fabryki we Wrześni sprawiło, że w Polsce wyprodukowano już niemal połowę wszystkich użytkowych Volkswagenów.
 

Volkswagen wyprodukował w 2017 roku 494.511 sztuk pojazdów użytkowych i ustanowił nowy rekord. W porównaniu z poprzednim najlepszym wynikiem, jaki osiągnięto w 2016 roku, liczba wyprodukowanych samochodów zwiększyła się o 3,8 procenta. Znaczny wzrost odnotowano w wypadku modeli z serii T, Caddy, a także Amaroka.

 

– Niemal 495.000 wyprodukowanych aut, to liczba jeszcze większa niż przed rokiem - stwierdził dr Josef Baumert, Członek Zarządu ds. Produkcji i Logistyki marki Volkswagen Samochody Użytkowe. - Oznacza ona, że nasze fabryki na całym świecie są wydajne, a ich załogi zmotywowane do pracy. Transformacja cyfrowa i współpraca z Internetem, jeszcze lepsze warunki pracy załóg oraz rosnąca automatyzacja w widoczny sposób podnoszą produkcję i logistykę na nowy poziom. Kolejny rekord jest więc także wynikiem stale doskonalonych procesów produkcyjnych we wszystkich fabrykach aut marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

 

W ramach międzynarodowej strategii trwa budowa kolejnych zakładów, Po uruchomieniu produkcji Caddy w Algierii, niedawno w Ekwadorze (we współpracy z lokalnymi partnerami) rozpoczęto wytwarzanie Amaroka. W 2018 roku zostaną podjęte rozmowy z partnerami w kolejnych krajach.

 

W głównym zakładzie w Hanowerze w 2017 roku powstało łącznie 200.826 pojazdów (+5,9 procenta w porównaniu z poprzednim rokiem, najwięcej od 44 lat). W tej liczbie mieszczą się też pierwsze egzemplarze e-Craftera, którego produkcję uruchomiono w Hanowerze pod koniec roku.

 

Rekord padł także w fabryce w Poznaniu – w sumie w 2017 roku z jej taśm zjechało 197.805 samochodów (+6,8 procenta w porównaniu z poprzednim rokiem, najwięcej w historii). W nowej polskiej fabryce we Wrześni wyprodukowano ponad 40.000 samochodów.

 

W Pacheco powstało 54.813 egzemplarzy Amaroka, co oznacza wzrost rok do roku o 17,5 procenta; w Quito wyprodukowano 863 sztuki Amaroka.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.