Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Promotech KM sięga po APS
  •   

4 września 2017   Witold Zygmunt
Promotech KM sięga po APS Zarząd łapskiego Promotechu chce usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa na linii technologia-planowanie-produkcja. Ma w tym pomóc nowoczesny system informatyczny, którego wdrażanie rozpoczęto w lipcu.
 

System klasy APS (Advanced planning and scheduling) to system informatyczny pozwalający wykonywać złożone operacje planistyczne i symulacyjne wraz z optymalizacją.

 

- Wdrożenie systemu było dla nas naturalnym elementem rozwoju - osiągnęliśmy już punkt krytyczny, w którym zarządzanie portfelem w sposób tradycyjny (MS Excel) przestało być efektywne – mówi Karol Zadykowicz, prezes Promotech KM. - System ma przede wszystkim usprawnić pracę na stykach technologia-planowanie-produkcja. Dzięki niemu będziemy w bardziej precyzyjny sposób zarządzać zamówieniami z uwzględnieniem oczekiwanych terminów realizacji, efektywnego wykorzystania parku maszynowego i zaangażowania materiałowego.

 

System ma być wspólną bazą danych całego przedsiębiorstwa od strony produkcyjnej - od harmonogramu pracy pracowników, wycen, magazynu, monitorowania postępu zleceń, aż po dane do fakturowania i bilansowania zaangażowania kosztowego z założeniami technologicznymi. Dostarczy również danych do analizy, co pokaże słabe strony funkcjonowania przedsiębiorstwa i da możliwość ich usprawniania.

 

Wdrażanie projektu przebiega etapowo – od analizy przedwdrożeniowej, poprzez przedstawienie koncepcji wdrożenia, uwzględniającej specyfikę działania firmy po właściwy etap wdrożenia.

 

- W pierwszej kolejności będziemy uzupełniać w systemie podstawowe dane takie jak stan magazynowy, gniazda produkcyjne, harmonogramy pracy itp. – wymienia Karol Zadykowicz. - Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie technologii, uruchomienie i monitorowanie pierwszych zleceń. W ostatnim etapie wdrożenia chcemy uruchomić automatyczne planowanie produkcji.

 

Do obsługi systemu przygotowywana jest też załoga Promotechu KM.

 

- Niewątpliwie będzie to wymagało dużego nakładu pracy zarówno kadry biurowej jak i pracowników produkcji - mówi prezes Zadykowicz. - W ramach wdrożenia przewidujemy kilka sesji szkoleniowych uwzględniające różne grupy pracowników. W przypadku pracowników bezpośredniej produkcji będzie to obsługa pulpitu pracownika i czytnika kodów kreskowych.

 

Zakończenie prac nad projektem przewidziane jest na koniec tego roku. Inwestycja jest finansowana ze środków własnych firmy, a jej wykonawcą jest firma STIGO z Krakowa.

 

Promotech KM zajmuje się obróbką metali, usługami związanymi z wytworzeniem zarówno mało- jak i wielkoseryjnych elementów oraz kompletnych wyrobów, a także produkcją małej i średniej wielkości konstrukcji metalowych dla klientów z Polski, Europy Zachodniej i Skandynawii. W pierwszym półroczu 2017 spółka osiągnęła przychody na poziomie blisko 6 mln zł, co w porównaniu do ubiegłego roku stanowi wzrost sprzedaży o 12 proc. Obecnie Promotech KM zatrudnia ponad 60 osób..

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.