Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

First Industrial i Panattoni Europe łączą siły w Wielkiej Brytanii
  •   

20 września 2017   Kinga Wiśniewska
First Industrial i Panattoni Europe łączą siły w Wielkiej Brytanii Panattoni Europe połączył się z First Industrial w nową firmę deweloperską w Wielkiej Brytanii - First Panattoni. Firma pozyskała pierwszą transzę finansowania w wysokości 300 mln funtów na zakup gruntów oraz realizację projektów budowlanych o charakterze spekulacyjnym na terenie Wielkiej Brytanii.
 

Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer, Panattoni Europe, wyjaśnia decyzję: - Nasi klienci oraz partnerzy finansowi od dłuższego czasu namawiali nas do wejścia na rynek brytyjski, jednak w ciągu ostatnich kilku lat skupialiśmy się na realizacji dużych projektów na kontynencie. Teraz, kiedy Panattoni osiągnęło już pozycję jednego z największych deweloperów przemysłowych w Europie, możemy skupić się na rozwijaniu działalności w Wielkiej Brytanii, by zapewnić naszym klientom dostęp do zintegrowanej panaeuropejskiej platformy z najlepszymi w swojej kategorii kompetencjami deweloperskimi.

 

Panattoni z realizmem patrzy na potencjał brytyjskiego rynku nieruchomości, na którym działa wiele podmiotów o ugruntowanej pozycji. Dudley Mitchell, dyrektor Panattoni Development Corporation przedstawia wizję firmy: - Rynek brytyjski łączy wiele podobieństw z innymi regionami, gdzie z powodzeniem prowadzimy działalność. Ograniczona podaż gruntów i powolne procedury budowlane przekładają się na wysokie ceny ziemi. Aby przebić się na tak kapitałochłonnym rynku trzeba twardo negocjować i budować powierzchnie na zasadach spekulacyjnych. Naszym zdaniem rynek brytyjski może wchłonąć nawet 300.000 mkw. nowych powierzchni rocznie, jednak w pierwszej kolejności musimy rozwinąć platformę First Panattoni, by zmierzyć się z takim zapotrzebowaniem.

 

Założona w 2009 r. firma First Industrial była jednym z pierwszych nowych podmiotów, które pojawiły się na rynku po ostatnim kryzysie. Firma szybko zyskała renomę już dzięki pierwszej transakcji - był nią obiekt typu BTS dla Marks and Spencer o powierzchni ponad 90 000 mkw i ponadstandardowej wysokości 28 m. Była to największa dotychczas inwestycja w Wielkiej Brytanii pod względem kubatury. Następnie firma zrealizowała jeszcze szereg znaczących projektów dla takich najemców jak Co-op, Sainsbury’s, DHL czy Amazon. Po ugruntowaniu pozycji firmy, znanej z budowy największych inwestycji BTS w kraju, przekształcenie w First Panattoni oraz wejście na rynek strategicznych projektów o charakterze spekulacyjnym przychodzi w optymalnym momencie.

 

Matthew Byrom, dyrektor First Panattoni, tłumaczy: - Nigdy nie baliśmy się wkraczania na nowe i konkurencyjne rynki; w obliczu światowej niepewności w ostatnim czasie i relatywnego osłabienia funta, wielu partnerów finansowych Panattoni może upatrywać tu okazji do zakupów. Patrząc z perspektywy międzynarodowej, Wielka Brytania nadal jest niezwykle atrakcyjną lokalizacją do inwestowania w nieruchomości, z uwagi na długie okresy najmu oraz obecność klientów o stabilnej sytuacji finansowej. Jeśli dodać do tego wzrost cen najmu, który odnotowujemy w całym kraju, oraz nieprzerwany rozwój handlu elektronicznego, można spodziewać się niesłabnącego zainteresowania w tym sektorze.

 

Carl Panattoni, prezes Panattoni Development Corporation, podsumowuje: - Zawsze byliśmy zainteresowani ekspansją w Wielkiej Brytanii, ale do tej pory nie mogliśmy znaleźć odpowiedniego partnera. Szeroka analiza rynku wskazała na First Industrial, firmę, która świetnie prowadzi swoją działalność podstawową, i to opierając się takich samych wartościach, jakie przyświecają nam – więc fuzja była oczywistym krokiem naprzód. First Panattoni to nie tylko wysoce komplementarny nowy podmiot w naszej globalnej sieci biznesowej, ale także doskonały sposób na ulokowanie kapitałów inwestorów zainteresowanych inwestycjami na terenie Wielkiej Brytanii.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.