Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Zalando planuje budowę nowego centrum w Polsce
  •   

11 sierpnia 2017   Kinga Wiśniewska
Zalando planuje budowę nowego centrum w Polsce Zalando planuje rozszerzyć swoją sieć logistyczną poprzez budowę dwóch kolejnych dużych centrów logistycznych – w Polsce i we Włoszech.
 

 Obecnie firma obsługuje centra logistyczne o podobnych rozmiarach w Erfurcie, Mönchengladbach i Lahr, a w trzecim kwartale 2017 roku planuje również rozpoczęcie obsługi w centrum logistycznym pod Szczecinem. Lokalizacje te są wspierane poprzez działalność mniejszych centrów logistycznych, np. w Brieselang koło Berlina, we włoskiej Stradelli koło Mediolanu, w Moissy-Cramayel niedaleko Paryża, a pod koniec roku także w Brunna obok Sztokholmu.

 

- Polski rynek e-commerce jest jednym z najszybciej rozwijających się w całej Europie. Odpowiedzią na to oraz na dynamiczny rozwój Zalando na tym rynku jest budowa drugiego centrum logistycznego właśnie w Polsce. Nowa inwestycja pozwoli utrzymać najwyższe standardy obsługi oraz zadowolenia klientów, a także wprowadzić innowacyjne rozwiązania dedykowane konsumentom w Polsce oraz w całej Europe – powiedział Giuseppe Tamola, Country Manager Zalando na Polskę, Włochy oraz Hiszpanię.

 

10 sierpnia wyniki Zalando za II kwartał br. przedstawił Rubin Ritter, członek zarządu Zalando. Przychody firmy wzrosły w tym okresie o 20,1% do 1100,5 mln euro. Wpływ na to miała rosnąca baza klientów oraz wzrost średnich zamówień – 3,7 razy w ciągu roku, co oznacza częstsze zakupy oraz wskazuje na wzmocnienie lojalności konsumentów. W porównaniu do poprzedniego kwartału liczba aktywnych klientów zwiększyła się o około 800 tys. i wynosi obecnie 21,2 mln. To największy wzrost od czwartego kwartału 2015 roku.

Przychody firmy w pierwszej połowie 2017 roku wzrosły o 21,5% do 2080,7 mln euro. Zalando przewiduje wzrost przychodów na poziomie 20-25% i skorygowaną marżę EBIT w wysokości 5-6%.

 

(Zalando)

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.