Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Akademia Młodego Logistyka
  •   

11 sierpnia 2017   Kinga Wiśniewska
Akademia Młodego Logistyka Seifert Polska realizuje projekt Akademia Młodego Logistyka, który skierowany jest do uczniów, studentów oraz absolwentów wchodzących na rynek pracy, zainteresowanych branżą TSL.
 

Projekt polega na organizacji programu praktyk i staży, udziale w ogólnopolskiej akcji Dzień Przedsiębiorczości oraz partnerstwie w konkursie Ikar Jakości na najlepszą pracę dyplomową w zakresie zarządzania.

Celem projektu Akademia Młodego Logistyka jest umożliwienie młodym osobom zapoznanie się z charakterem pracy w branży TSL, poznanie specyfiki poszczególnych działów tj. logistyka, spedycja, magazynowanie oraz zdobycie praktycznego doświadczenia. Działania ukierunkowane są również na aktywizację pracowników firmy na rzecz edukowania i wspierania młodzieży - jako potencjalnych pracowników oraz do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Obecnie Akademia Młodego Logistyka opiera się na trzech obszarach aktywności.

 

Praktyki i staże

Realizowany w Seifert Polska program praktyk i staży skierowany jest do studentów i absolwentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na kierunku logistyka, transport i spedycja. Młodzi ludzie mają możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w pracy na różnych stanowiskach, w wielu oddziałach firmy na terenie całego kraju.

Seifert Polska jest partnerem Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Na postawie umowy o współpracy, studenci dualnych studiów niestacjonarnych na kierunku logistyka, obok zajęć teoretycznych na uczelni, odbywają także praktykę w wybranym oddziale Seifert Polska.

 

Dzień Przedsiębiorczości

To ogólnopolski projekt skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą zweryfikować swoje plany zawodowe i poznać specyfikę pracy w różnych firmach. Inicjatywa ma na celu ułatwienie młodym osobom dokonanie trafnej decyzji i wejście na rynek pracy. Organizatorem programu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Seifert Polska po raz pierwszy wziął udział w tegorocznej edycji projektu, zapraszając grupę uczniów do siedziby firmy w Mysłowicach. W projekcie oprócz firmy Seifert uczestniczyło szereg innych przedsiębiorstw, takich jak: Leroy Merlin, Amica, Decathlon, Carrefour, czy PKO BP.

 

Ikar Jakości

Firma jest partnerem drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zarządzania – Ikar Jakości im. prof. Romualda Kolmana. To inicjatywa, która wyróżnia i docenia wkład młodych osób w tworzenie wartościowych rozwiązań dla przedsiębiorstw. Organizatorem konkursu jest Fundacja Qualitas. Konkurs promuje projakościowe podejście do zarządzania i pomysły, które znajdują praktyczne zastosowanie, w działalności firm o różnych profilach. Konkurs dedykowany jest wszystkim studentom i absolwentom studiów pierwszego i drugiego stopnia państwowych oraz prywatnych uczelni w Polsce. Patronat honorowy nad inicjatywą objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Dla najlepszej pracy dyplomowej z zakresu logistyki i transportu firma Seifert Polska przyznaje dodatkowe wyróżnienie, w postaci laptopa oraz półrocznego stażu w jednej z wybranych lokalizacji Grupy Seifert w Polsce.

 

- Nie ograniczamy aktywności Seifert Polska jedynie do naszych podstawowych zadań. Jesteśmy otwarci na potrzeby młodych ludzi, którzy chcą bliżej poznać branżę TSL, naszą firmę i zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe. Angażujemy w te działania naszych pracowników, którzy dzielą się swoją wiedzą i dobrymi praktykami. W ten sposób realizujemy ideę odpowiedzialności społecznej firmy - podkreśla Jan Brachmann, prezes zarządu Seifert Polska Sp. z o.o.

 

(Seifert Polska)

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.