Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Szynaka-Meble zbuduje zautomatyzowany magazyn
  •   

10 sierpnia 2017   Witold Zygmunt
Szynaka-Meble zbuduje zautomatyzowany magazyn Szynaka-Meble zbuduje w Iławie nowoczesny magazyn, stawiając sobie za cel automatyzację procesów logistycznych. Producent mebli otrzymał zezwolenie na realizację tej inwestycji na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
 

Szynaka-Meble, które rozpoczęło swoją działalność w 1957 roku, posiada aktualnie pięć zakładów produkcyjnych. Najnowsza inwestycja ma na celu usprawnienie logistyki.

 

Projekt zakłada budowę nowego magazynu wysokiego składowania wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz zakup nowoczesnego oprogramowania służącego do zarządzania gospodarką magazynową. W ramach inwestycji została zaplanowana hala magazynowa o powierzchni ok. 13 000 m2, a także instalacja regałów, terminali kodów kreskowych, czytników oraz systemu lokalizacji wózków.

 

Głównym celem inwestycji jest wdrożenie nowej, innowacyjnej technologii zintegrowanego systemu wspomagania gospodarki magazynowej, zarządzania i automatyzacji procesów magazynowych w oparciu o technologię RFID (technologia identyfikacji radiowej). Innowacyjny charakter przedsięwzięcia został potwierdzony przez dwie jednostki naukowe: Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu oraz Wojskową Akademię Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie.

 

Zastosowanie najnowszych technologii informatycznych pozwoli na zredukowanie liczby najbardziej pracochłonnych zadań, co przyczyni się do obniżenia kosztów, zwiększenia szybkości działania oraz zmniejszenia liczby błędów, uszkodzeń towarów i urządzeń magazynowych, a także wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

 

Inwestycja zostanie zrealizowana w Iławie na nieruchomości o powierzchni 10,2708 ha. Deklarowane nakłady inwestycyjne wyniosą co najmniej 22 200 000 zł, a pracę otrzyma minimum 30 nowych osób. Zatrudnienie zostanie utrzymane na poziomie co najmniej 267 pracowników.

 

Firma Szynaka-Meble Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo z wyłącznie polskim kapitałem. Jego początki sięgają 1957 r., kiedy to powstał mały zakład rzemieślniczy prowadzony przez Jana Szynaka. W 1985 r. obecny prezes spółki Jan Szynaka przejął zakład po ojcu i rozpoczął pracę z jednym uczniem. W 2017 r. zatrudnienie w Grupie Meblowej Szynaka osiągnęło poziom około 3 500 osób.

 

Z małego zakładu rzemieślniczego powstała grupa kapitałowa, w której skład wchodzi obecnie 5 zakładów produkcyjnych (93 850 m2 powierzchni hal). Są to nowoczesne przedsiębiorstwa działające w województwie warmińsko-mazurskim i wielkopolskim. Meble produkowane przez Grupę Meblową Szynaka są z powodzeniem eksportowane do ponad 50 krajów.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.