Edukacja z DHL Global Forwarding

Edukacja z DHL Global Forwarding

DHL Global Forwarding, globalny lider frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład Deutsche Post DHL Group, poszerzył program edukacyjny „Akademia Logistyki DGF” o uczniów i studentów.

Od 4 lat program realizowany był z sukcesem dla klientów firmy i odbywał się w formie cyklicznych konferencji, warsztatów oraz wykładów merytorycznych. Od tego roku DHL Global Forwarding poszerzył dotychczasowy program o działania edukacyjne kierowane do szkół średnich, uczelni wyższych, a także do dzieci pracowników firmy.

 

– Naszym obowiązkiem, jako lidera rynku, jest propagowanie zawodu logistyka i edukacja młodzieży w tym zakresie. Z przyjemnością zapraszamy do nas uczniów liceów oraz studentów, którzy wiążą swą przyszłość z logistyką. Chętnie dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniami podczas wykładów i seminariów z dziedziny logistyki, przedstawiając case study, omawiamy procesy, najnowsze rozwiązania i trendy rynkowe na uczelniach wyższych – powiedział Krzysztof Bielica, prezes zarządu DHL Global Forwarding.

 

Do współpracy w ramach poszerzonego projektu „Akademia Logistyki DGF” firma zaprosiła m.in. studentów Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie (dawna Akademia Obrony Narodowej), którzy zrzeszeni są w Kole Naukowym Studentów Logistyki. Ta organizacja jest niezwykle aktywna w świecie naukowym, a jej członkowie to studenci Wydziału Zarządzania ASW o specjalności logistyka. Marcin Krejcza, dyrektor Działu Obsługi Klienta w DHL Global Forwarding, przygotował i przeprowadził pierwszy warsztat, podczas którego przedstawił słuchaczom najważniejsze zagadnienia związane z obszarem transportu morskiego, lotniczego oraz kolejowego realizowanego przez DHL Global Forwarding.

 

– Podczas warsztatu studenci byli niezwykle aktywni, zadawali wiele bardzo trafnych pytań i wykazali się sporą wiedzą na temat branży logistycznej. Prezentowane przykłady konkretnych sytuacji i zdarzeń okazały się być dla nich praktycznym obrazem tego, jak faktycznie wygląda branża transportowa, z jakimi wyzwaniami spotykają się spedytorzy, jakie sytuacje mogą zdarzyć się w trakcie realizacji danego zlecenia. Studenci zaskoczyli nas swoim entuzjazmem oraz chęcią do poznania szczegółów dotyczących biznesu – podsumowuje Marcin Krejcza, dyrektor Działu Obsługi Klienta w DHL Global Forwarding.

 

O praktycznych aspektach pracy logistyka, w tym o usługach magazynowania dowiedzieli się uczniowie klas o profilu logistycznym z Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 w Warszawie, którzy po raz kolejny odwiedzili Centrum Logistyczne DHL Global Forwarding w Piasecznie. Wizyta odbyła się ramach programu „Akademia Logistyki DGF”. Uczniowie poznali różnorodne sposoby składowania towarów, a także usługi dodatkowe świadczone przez firmę, typu konfekcjonowanie. Pracownicy magazynu pokazali, jakie znaczenie ma logistyka kontraktowa realizowana przez DHL. Wyjaśnione zostały zasady działania zaawansowanych usług obejmujących szereg operacji prowadzonych na powierzchni magazynowej, to w jaki sposób prowadzone jest długoterminowe i kompleksowe zarządzanie procesami magazynowymi lub centralnym magazynem klienta w ramach outsourcingu usług logistycznych.

 

Dodatkowo mając na uwadze trudną sytuację na rynku pracy, szczególnie dla osób młodych, bez doświadczenia zawodowego i w trakcie nauki – DHL Global Forwarding podjął decyzję o uruchomieniu programu stażowego skierowanego do pełnoletnich dzieci pracowników firmy. Staże prowadzone są w poszczególnych lokalizacjach firmy na terenie całej Polski, w różnych działach firmy – w zależności od zainteresowań danego kandydata. Co ważne są to staże pełnopłatne, w dowolnym wymiarze czasowym, tak aby studenci nie musieli rezygnować z nauki. Poza zdobyciem cennego doświadczenia w jednej z największych firm logistycznych, firma oferuje udział w szkoleniach miękkich, bezpłatne korzystanie z platformy szkoleniowej oraz w lokalnych inicjatywach rozwojowych zaplanowanych na ten rok. Zakończenie pierwszej edycji programu planowane jest w grudniu 2017 r.

 

– Jesteśmy firmą zaangażowaną w rozwój naszych pracowników, dlatego postanowiliśmy być wsparciem także w zakresie edukacji i rozwoju ich dzieci. W poprzednich latach wzięliśmy udział w globalnym programie UpStairs, który polegał na finansowaniu nauki oraz rozwoju zainteresowań wybranych dzieci naszych pracowników. Ważne jest jednak nie tylko wsparcie finansowe, ale także pomoc w zdobyciu prawdziwego i niezmiernie cennego w dzisiejszym świecie doświadczenia zawodowego, które dzieci będą mogły wykorzystać w najbliższej przyszłości – podkreśla Anna Glib, kierownik HR, DHL Global Forwarding.

 

(DHL Global Forwarding)

Poleć ten artykuł:

Polecamy