Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Cosco awansuje na trzeciego przewoźnika kontenerowego
  •   

17 lipca 2017   Kinga Wiśniewska
Cosco awansuje na trzeciego przewoźnika kontenerowego Chiński koncern Cosco Shipping Holdings Co Ltd szykuje się do przejęcia Orient Overseas International Ltd (OOIL) z Hongkongu.
 

Agencja Reuters podała, że po zatwierdzeniu transakcji Cosco zostanie trzecim największym na świecie przewoźnikiem kontenerów: dysponować będzie ponad 400 statkami i pojemnością ponad 2,9 TEU. Wartość transakcji ma przekroczyć 6,3 mld USD.

 

Transakcja jest jedną z ostatnich faz fuzji i przejęć w światowym transporcie kontenerowym, która doprowadziła do stworzenia sześciu największych linii przewozowych kontrolujących 63% rynku. Dzięki niej Cosco awansuje z czwartej na trzecią pozycję, ustępując miejsca jedynie duńskiemu Maersk Line i szwajcarskiemu Mediterranean Shipping Company (MSC).

 

OOIL to obecnie siódmy co do wielkości przewoźnik kontenerowy na świecie. Spółka powstała w 1969 r. w Hongkongu, a jej głównym udziałowcem jest rodzina założyciela Tung Chao-yunga. Oferta Cosco została przyjęta przez większościowego udziałowca OOIL. Do ukończenia transakcji potrzebna jest jeszcze zgoda nadzorcy rynku.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.