Książki warte uwagi

Wydawnictwo PWN przygotowało kolejne pozycje, które mogą okazać się interesujące dla osób związanych zawodowo z zakładami produkcyjnymi. Książki zostały objęte patronatem Logistyki Produkcji.

 

 

 

Środowiska programowania robotów – Kaczmarek Wojciech, Panasiuk Jarosław

To pierwsza książka przygotowana przez wydawnictwo naukowe PWN z cyklu Robotyka, wprowadzająca czytelnika w arkana nowoczesnej wiedzy dotyczącej jednej z najbardziej rozwijających się technologii XXI wieku.

 

Podręcznik zatytułowany Środowiska programowania robotów zapozna Czytelnika z charakterystyką dostępnych na rynku wirtualnych środowisk programowania robotów – ze szczególnym uwzględnieniem środowisk oferowanych przez takie firmy, jak: ABB, Fanuc, Kuka i Mitsubishi.

 

Materiał przedstawiony w książce pozwoli na poznanie zasad korzystania ze środowisk oraz zasad tworzenia i symulowania pracy zrobotyzowanych stanowisk produkcyjnych. Książka ze względu na praktyczność i sposób przekazu kierowana jest nie tylko do studentów automatyki i robotyki czy mechatroniki, ale również do praktyków – programistów robotów, integratorów automatyki, inżynierów i wielu innych.

 

Autorzy książki to ppłk dr inż. Wojciech Kaczmarek, kierownik Zespołu Mechatroniki na Wojskowej Akademii Technicznej – Wydział Mechatroniki i Lotnictwa; oraz dr inż. Jarosław Panasiuk adiunkt na Wojskowej Akademii Technicznej – Wydział Mechatroniki i Lotnictwa.

Badanie towarów przemysłowych – Wiktor Kubiński, Mariusz Niekurzak, Ewa Kubińska-Jabcoń

Profesor AGH Wiktor Kubiński z zespołem tym razem przedstawia praktyczne kompendium wiedzy dotyczące zastosowania metod badania towarów niespożywczych – przemysłowych. To druga książka profesora Kubińskiego wydana przez Wydawnictwo Naukowe PWN, po dobrze odbieranej publikacji: „Wybrane metody badania materiałów. Badanie metali i stopów”.

 

Obecna książka zawiera przegląd bardzo wielu metod badania takich materiałów, jak np.:

  • wyroby włókiennicze,
  • sprzęt AGD,
  • wyroby papiernicze,
  • skóry,
  • wyroby perfumeryjne,
  • meble,
  • urządzenia medyczne,
  • spoiwa budowlane.

Przedstawiony w tej publikacji materiał stanowi niezbędne kompendium wiedzy i opis nowoczesnych metod badania towarów niespożywczych. Będzie nieocenioną pomocą dla studentów kierunków technicznych, ekonomicznych, ale również pracowników i menedżerów przedsiębiorstw – technologów, specjalistów ds. kontroli jakości itp.

 

Dr hab. inż. Wiktor Kubiński, profesor Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie – Wydział Zarządzania, wykłada m.in. materiałoznawstwo na AGH (od 13 lat), zaś wcześniej pracował w przemyśle. Jest autorem ok. 200 artykułów naukowych oraz książek, np. Inżynieria i technologie produkcji, Wprowadzenie do techniki. Rola i miejsce techniki w gospodarce oraz życiu społecznym, Materiałoznawstwo itd. Współautorami książki są dr inż. Mariusz Niekurzak i dr inż. Ewa Kubińska-Jabcoń, adiunkci w Katedrze Badań Operacyjnych, Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie – Wydział Zarządzania.

Obróbka powierzchni w wygładzarkach pojemnikowych – Kazimierz Woźniak

Jest to pierwsza od polowy lat 80-tych książka poświęcona zagadnieniu obróbki powierzchni w wygładzarkach pojemnikowych.

 

Czytelnik będzie mógł się dowiedzieć m.in.:

  • jakie jest zastosowanie obróbki pojemnikowej,
  • jakie narzędzia obróbkowe można wykorzystać,
  • jakie są środki wspomagające obróbkę powierzchni,
  • na czym polegają procesy obróbki luźnymi kształtkami.

Książka jest kierowana do szerokiego grona odbiorców – zarówno do praktyków: technologów obróbki powierzchni, kadry inżynieryjno-technicznej wszystkich gałęzi przemysłu elektromaszynowego czy pracowników zaplecza badawczo-rozwojowego, jak również do studentów kierunków politechnicznych, np. budowy maszyn czy inżynierii materiałowej.

 

Autorem książki jest dr hab. inż. Kazimierz Woźniak, właściciel i założyciel firmy Marbad (Zakład Technik Obróbki Powierzchni) oraz współzałożyciel spółki Diament (producent narzędzi diamentowych), były wykładowca Politechniki Koszalińskiej, specjalista w dziedzinie materiałów i narzędzi ściernych oraz obróbki powierzchni luźnym ścierniwem.

Poleć ten artykuł:

Polecamy