Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Mercedes ruszy z budową w Jaworze
  •   

14 czerwca 2017   Witold Zygmunt
Mercedes ruszy z budową w Jaworze Na 19 czerwca zaplanowano uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki silników dla Mercedesów w Jaworze. Będzie to symboliczny początek inwestycji niemieckiego koncernu w Polsce.
 

Decyzja o budowie fabryki w Polsce zapadła jesienią minionego roku. Daimler, właściciel marki Mercedes-Benz, zainwestuje łącznie ok. 500 mln euro w nowy zakład produkcji silników w Jaworze, położonym niecałe 70 km na zachód od Wrocławia.

 

Jawor będzie pierwszym zakładem produkcyjnym w łańcuchu produkcji układów napędowych do samochodów osobowych Mercedes-Benz. W nowoczesnej fabryce będą produkowane czterocylindrowe silniki do samochodów osobowych Mercedes-Benz. Nowa fabryka będzie połączeniem najwyższych standardów branży motoryzacyjnej z ideą „Przemysł 4.0” i ma ambicję być benchmarkiem w sektorze produkcji silników.

 

W zakład ma rozpocząć działalność w 2019 roku. W uroczystości wezmą przedstawiciele władz Rzeczypospolitej Polskiej, Republiki Federalnej Niemiec, Miasta Jawora i powiatu jaworskiego, Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz koncernu Daimler AG z siedzibą w Stuttgarcie.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.