Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Grupa ID Logistics stawia na ekologię
  •   

17 maja 2017   Kinga Wiśniewska
Grupa ID Logistics stawia na ekologię Grupa ID Logistics zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju, angażuje się w działania proekologiczne. We Francji firma podpisała Kartę Objectif CO2 na okres trzech lat i po raz kolejny przystąpiła do programu, który wspiera firmy logistyczne w działaniach na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla.
 

Inicjatywa jest częścią działań Grupy ID Logistics zmierzających do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla w obszarze logistyki miejskiej podczas dostaw towarów z magazynów do sklepów.

Przed podpisaniem Karty Objectif CO2, zgodnie z wymogami programu, Grupa przeprowadziła szczegółową ocenę emisji dwutlenku węgla i określiła nowy zakres zobowiązań. Firma ustaliła nowe wskaźniki efektywności środowiskowej, a wyznaczony cel zakłada redukcję emisji dwutlenku węgla o 10% w ciągu trzech lat.

Po raz pierwszy Grupa ID Logistics przystąpiła do programu Objectif CO2 w 2010 roku. Wśród dotychczas zrealizowanych projektów wymienić można modernizację floty, wdrażanie nowoczesnych systemów zarządzania oraz, w ramach organizacji przepływów logistycznych, wykorzystywanie innych niż drogowe środków transportu. Grupa ID Logistics, realizując cele programu Objectif CO2, przy ścisłej współpracy z klientami, wdrożyła także różne rozwiązania, dzięki którym zaopatrzenie i dystrybucja towarów z magazynów do sklepów odbywa się w sposób przyjazny dla środowiska.

Program proekologiczny Objectif CO2 skierowany jest do firm logistycznych, transportowych i posiadających własne floty pojazdów, które stawiają sobie za cel redukcję emisji dwutlenku węgla. Realizowany jest przez Agencję Ochrony Środowiska i Zarządzania Energią ADAME oraz zdecentralizowaną agencję ochrony środowiska i energii DREAL przy wsparciu lokalnych partnerów. Od momentu powstania w 2009 roku, do programu Objectif CO2 przystąpiło ponad 1200 firm.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.