W-MSSE zdobyła miliard w kwartał

W-MSSE zdobyła miliard w kwartał

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna ma za sobą znakomity początek 2017 roku. W pierwszym kwartale wydane zostało aż 11 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy.

Firmy, które zainwestują w W-MSSE, deklarują poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 1 140 000 000 złotych oraz zatrudnienie minimum 926 nowych pracowników. Szczegółowe dane dotyczące wydanych zezwoleń przedstawiają się następująco:

 

Podstrefa Iława – Warmińsko Mazurski Klaster Meblowy Sp. z o.o. S.K.A. (nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 4 000 000 złotych, zatrudnienie minimum 175 nowych pracowników). W ramach inwestycji planowany jest zakup i montaż nowoczesnych, sterowanych numerycznie maszyn do obróbki małych i wąskich elementów mebli, co znacząco zwiększy wydajność procesu technologicznego. W wyniku realizacji projektu, w zakładzie zlokalizowanym w Smolnikach w Gminie Iława nastąpi znaczna poprawa mocy produkcyjnych.

Podstrefa Biskupiec – Horizont Project Development Sp. z o.o. (nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 789 060 000 złotych, zatrudnienie minimum 300 nowych pracowników. Austriacka grupa Egger wybuduje od podstaw zakład przetwórstwa drewna na obszarze 84 ha. W Biskupcu w pobliżu Olsztyna powstaną hale i magazyny o łącznej powierzchni 170 000 m2, w których firma będzie produkować płyty wiórowe i melaminowe, gotowe płyty podłogowe i meble.

Podstrefa Zalewo – Zakład Drobiarski „Lech Drób” Sp. z o.o. (nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 21 000 000 złotych, zatrudnienie minimum 140 nowych pracowników). W Zalewie wybudowany zostanie kompleks hal produkcyjnych wyposażonych w linie technologiczne najnowszej generacji do uboju i rozbioru drobiu, chłodzenia i mrożenia wyrobów gotowych. Dzięki projektowi moce produkcyjne zwiększą się o 60%, a powierzchnia produkcyjna zakładu ulegnie podwojeniu i wyniesie 12 000 m2.

Podstrefa Nidzica – Isoroc Polska S.A. (nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 81 000 000 złotych, zatrudnienie minimum 80 nowych pracowników). Firma planuje zakup oraz instalację nowoczesnej linii technologicznej do produkcji najwyższej jakości ekologicznych produktów z wełny mineralnej. W wyniku realizacji inwestycji o ok. 130% zwiększy się wolumen obecnie produkowanych wyrobów oraz znacznie poprawią się parametry techniczne i fizyczne produkowanych wyrobów.

Podstrefa Olsztyn – Indykpol S.A. (nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 105 030 000 złotych, zatrudnienie minimum 105 nowych pracowników). Nowa inwestycja w Olsztynie polega na rozbudowie istniejącego zakładu przetwórstwa drobiu i zwiększeniu zdolności produkcyjnych zakładu o ok. 74%. W ramach projektu wdrożona zostanie innowacyjna technologia, która w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi pozwoli na osiągnięcie znacząco lepszych parametrów fizyko-chemicznych produktów.

Podstrefa Bartoszyce – Get Fresh Cosmetics Sp z o.o. (nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 500 000 złotych, zatrudnienie minimum 49 nowych pracowników). W ramach projektu zakład wyposażony zostanie w nowoczesne linie technologiczne oraz maszyny i urządzenia do produkcji kosmetyków i świec zapachowych. Inwestycja pozwoli na poprawę zdolności produkcyjnych przedsiębiorstwa, rozszerzenie oferty zakładu oraz zwiększenie kręgu odbiorców i pozyskanie nowych klientów.

Podstrefa Pomiechówek – SIL-PRO Warszawa Sp. z o.o. (nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 85 000 000 złotych, zatrudnienie minimum 20 nowych pracowników). Planowana inwestycja dotyczy budowy najnowocześniejszego oraz najbardziej zaawansowanego technologicznie zakładu produkcji bloczków silikatowych w Polsce. Najwyższej klasy ekologiczny produkt będzie powstawał w oparciu o naturalne surowce: wodę, piasek i wapno.

Podstrefa Nidzica – Eljako-Al. Sp. z o.o. (nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 4 000 000 złotych, zatrudnienie minimum 10 nowych pracowników). Projekt polega na budowie zakładu produkującego okna, drzwi i fasady z aluminium. W oparciu o własne wyniki prac badawczo-rozwojowych, firma wdroży do produkcji niestosowane do tej pory na rynku rozwiązania w zakresie profili aluminiowych. W zakładzie produkowane będą nowoczesne wyroby oparte na innowacyjnych, proekologicznych i energooszczędnych systemach z aluminium.

Podstrefa Mława – Fast-Fol Recycling Gadomscy Spółka jawna (nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 6 060 000 złotych, zatrudnienie minimum 16 nowych pracowników). W ramach inwestycji powstanie od podstaw zakład wyposażony w nowoczesne i ekologiczne maszyny do odzyskiwania surowców z materiałów segregowanych. Produkcja oparta jest o surowce odtwarzalne pozyskane z tworzyw sztucznych, przy której wykorzystywana będzie nowoczesna technologia recyklingu polietylenu.

Podstrefa Elbląg – Lira Sp. z o.o. (nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 17 000 000 złotych, zatrudnienie minimum 11 nowych pracowników). Inwestycja polega na budowie hali oraz zakupie nowoczesnej linii technologicznej. W wyniku wdrożenia prac badawczo – rozwojowych w zakładzie wytwarzane będą oprawy świetlne charakteryzujące się wysoką skutecznością światła oraz brakiem olśnienia. Technologia zastosowana przy produkcji została objęta patentem.

Podstrefa Nidzica – Alto Sp. z o.o. (nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 21 350 000 złotych, zatrudnienie minimum 20 nowych pracowników): Planowana w ramach zezwolenia inwestycja polega na wdrożeniu na rynek innowacyjnych produktów opakowaniowych służących do monitorowania jakości i bezpieczeństwa żywności. Inteligentne taśmy oraz etykiety służące do weryfikowania jakości wyrobów spożywczych będą nowością na skalę światową. Zastosowane rozwiązania pozwolą na ograniczanie ilości odpadów, a także umożliwią zwiększenie zaufania konsumentów do podmiotów stosujących to rozwiązanie.

Poleć ten artykuł:

Polecamy