Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Duże zmiany w Groclinie
  •   

21 marca 2017   Witold Zygmunt
Duże zmiany w Groclinie Groclin, jeden z najbardziej znanych polskich dostawców dla branży motoryzacyjnej, rozpoczyna proces restrukturyzacji. Jego efektem może być nawet całkowita rezygnacja z produkcji tapicerki samochodowej, czyli działalności, na której powstała potęga firmy.
 

Groclin poinformował, iż mając na uwadze aktualną sytuację na rynku dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego oraz perspektywy rozwoju, dokona restrukturyzacji firmy. Utworzona zostanie struktura holdingowa, zaś część przedsiębiorstwa, związana z produkcją poszyć, zostanie przeniesiona do spółki zależnej. W dalszej przyszłości Groclin będzie poszukiwał inwestora lub nawet sprzeda tę część biznesu.

 

Drogą rozwoju Groclinu mają być inwestycje w nowe obszary, w celu rozszerzenia oferty dla podmiotów z branży transportowej o usługi oparte na innowacyjności i zaawansowanych technologiach. Pierwszym krokiem w tym kierunku było przejęcie CADM Automotive - krakowskiej firmy, specjalizującej się w projektowaniu elementów dla producentów samochodów.

 

Inwestycje w prace badawcze i rozwojowe mają zapewnić wyższe marże i dochody. Tymczasem operacje produkcyjne Groclinu zostały już w znacznym stopniu przeniesione na Ukrainę.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.