Spółdzielnia Inwalidów Świt kupiła fabrykę Colgate-Palmolive

Spółdzielnia Inwalidów Świt kupiła fabrykę Colgate-Palmolive

Spółdzielnia Inwalidów Świt została właścicielem fabryki Colgate-Palmolive w Halinowie. Dnia 21 kwietnia 2016 roku sfinalizowano transakcję sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa wraz z pełną infrastrukturą oraz liniami produkcyjnymi do płynów, szamponów, past, żeli i proszków.

Uruchomienie produkcji nastąpi już w maju. Nowy zakup to kluczowy element w strategii rozwoju Spółdzielni. Główne cele biznesowe firmy na najbliższe lata to znaczące rozszerzenie asortymentu produktów markowych, zwiększenie oferty marek własnych dla polskich i zagranicznych sieci handlowych, rozwój produkcji kontraktowej dla aktualnych i nowych odbiorców oraz dynamiczny wzrost eksportu. Nabycie zakładu produkcyjnego w Halinowie umożliwi ich planową realizację, zwiększy bowiem wydajność produkcyjną Spółdzielni Świt z dotychczasowych 20 do ponad 110 mln szt. rocznie, co uplasuje Świt w gronie największych producentów kosmetyków w Polsce.

 

W związku z pierwszymi zamówieniami od klientów z Niemiec, Finlandii, Francji, Rosji, Ukrainy czy Hiszpanii, uruchomienie linii produkcyjnych nastąpi już w maju. W nowej fabryce Świt będzie produkował m.in. żele, mydła w płynie, szampony, płyny do mycia naczyń, płyny do prania, płyny do płukania i płyny do higieny jamy ustnej. Oferta zostanie także poszerzona o proszki do prania i czyszczenia, zaś w 2017 roku planowane jest uruchomienie produkcji past do zębów.

 

Zatrudnienie w halinowskim zakładzie ŚwitU znajdzie około 100 osób, przede wszystkim operatorzy maszyn oraz pracownicy produkcji. Z końcem kwietnia pracę rozpocznie około 30 osób, w większości byli pracownicy Colgate-Palmolive. Świt zamierza w ciągu pierwszego półrocza wyprodukować 20 mln sztuk, zaś pełne moce produkcyjne mają zostać osiągnięte w 2018 roku.

 

Oddalony o 23 km od centrum Warszawy zakład produkcji kosmetyków w Halinowie to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej zautomatyzowanych zakładów w Polsce. Jako część grupy Colgate-Palmolive funkcjonował do końca 2015 roku. Obiekt, o powierzchni blisko 6 ha, jest przystosowany do produkcji i konfekcjonowania m.in. płynów, szamponów, żeli, past oraz proszków. W halach produkcyjnych, o łącznej powierzchni 10 tys. metrów, znajdują się nowoczesne, zautomatyzowane linie produkcyjne przeznaczone m.in. do: mieszania, rozpuszczania, homogenizowania, filtracji, przesiewania oraz rozlewu i konfekcjonowania produktów. Fabryka jest wyposażona w automatyczne systemy aparatury kontrolno-pomiarowej, dzięki którym cały proces produkcji może być stale nadzorowany pod względem najwyższych standardów jakości. Na terenie zakładu znajduje się także nowoczesne laboratorium chemiczno-mikrobiologiczne.

Poleć ten artykuł:

Polecamy