Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

10 milionów silników z Polkowic
  •   

27 grudnia 2016   Witold Zygmunt
10 milionów silników z Polkowic Dwulitrowy silnik typu EA288 MDB (niem. Modularer Dieselbaukasten) o parametrach 140 kW i EU 6 zaznaczył okrągły jubileusz produkcyjny w polkowickiej fabryce Volkswagena.
 

Jubileuszowy agregat jest 10-milionowym silnikiem wysokoprężnym, który powstał w Polkowicach od 1999 roku. Produkowane na Dolnym Śląsku silniki są dostarczane do montowni pojazdów Volkswagena, ŠKODY, SEATA oraz Audi.W obchodach jubileuszu produkcji 10-milionowego silnika wzięli udział pracownicy Volkswagen Motor Polska, burmistrz Polkowic Wiesław Wabik, starosta polkowicki Marek Tramś, wicestarosta polkowicki Kamil Ciupak, reprezentujący LSSE Michał Wilk, dyrektor zakładu SITECH sp. z o.o. Adam Holewa, przedstawiciele polskich i niemieckich związków zawodowych oraz przedstawiciele i pracownicy firm świadczących usługi dla Volkswagen Motor Polska.

 

- Gdybyśmy ustawili 10 milionów silników jeden za drugim, uzyskalibyśmy odległość sięgającą z Polkowic do Pekinu! 10 milionów silników jest dla naszego zakładu wielkim sukcesem, z którego jesteśmy dumni i który byłby niemożliwy bez ogromnego wkładu pracy naszych pracowników, powiedział prezes zarządu Volkswagen Motor Polska Rainer Schoske. - Fabryka silników w Polkowicach od początku istnienia stawia na rozwój kompetencji załogi, najwyższą jakość produktów oraz rosnącą z roku na rok produktywność zaznaczył Rainer Schoske.

 

- Rozwój technologii silników diesla, perfekcjonizm i zaangażowanie pracowników oraz ciągły dialog pomiędzy stroną pracodawcy i pracowników składają się na sukces naszego przedsiębiorstwa - podsumowała dyrektor personalna Joanna Kaniewska. Jego potwierdzeniem są realizowane przez koncern Volkswagena inwestycje. Do tej pory koncern zainwestował w fabrykę prawie 600 mln euro. Volkswagen Motor Polska zatrudnia obecnie 1.272 własnych pracowników oraz blisko 400 pracowników firm usługodawczych.

 

- Volkswagen Motor Polska ewoluował do rangi jednego z kluczowych przedsiębiorstw branży automotive w Polsce. Szczególnie cieszy nas fakt, że nasi klienci od lat uważają nas za solidnego i zarazem elastycznego partnera biznesowego - stwierdził dyrektor produkcji Jacek Rostkowski. Polkowicka fabryka zajmująca powierzchnię blisko 80.000 m2 produkuje rocznie około 700.000 silników w 84 wariantach. Wytwarzane silniki są zabudowywane do licznych modeli koncernowych pojazdów.

 

W 2019 roku w zakładzie ruszy produkcja najnowszej generacji silników wysokoprężnych w technologii MDB evo.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.