Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

AIR gospodarzem IV edycji Akademii Młodego Project Managera
  •   

21 stycznia 2015   Witold Zygmunt
AIR gospodarzem IV edycji Akademii Młodego Project Managera Akademia Młodego Project Managera wpisała się po raz czwarty w historię współpracy firmy ASTOR z GrupaPM oraz organizacją studencką BEST AGH. Tematem warsztatów podobnie jak rok temu była "Budowa zrobotyzowanej linii do paletyzacji ważnych pudełek".
 

Był to ostatni etap akademii, po wcześniej prowadzonych przez GrupęPM dwóch wykładach teoretycznych z zakresu zarządzania projektami oraz warsztatach metodycznych, który odbył się w ASTOR Innovation Room (AIR) - interaktywnym laboratorium robotyki i technologii IT.

 

W trakcie warsztatów dwa dwunastoosobowe zespoły składające się głównie ze studentów kierunków technicznych, ale także np. zarządzania i budownictwa, opracowywały projekt uruchomienia linii paletyzacji pudełek oraz koncepcji marketingowej tej linii. Zespoły prowadzone były przez ambasadorów firmy ASTOR, studentów Politechniki Krakowskiej oraz Poznańskiej. Koncepcja opracowywanego projektu zakładała, że pudełka doprowadzane są w obszar pracy robota taśmociągiem, a europaleta z towarem, transportowana przenośnikiem rolkowym, trafia pod owijarkę, która w trybie automatycznym zabezpiecza towar, przygotowując paletę do transportu. Nadrzędny system sterowania, komunikujący się z robotem oraz wyspami układów wejść/wyjść rozmieszczonymi w różnych miejscach linii, będzie sterować całym procesem. Dane z linii będą udostępniane do systemu nadzorującego SCADA.

 

Studenci opracowywali ponad sześć godzin całą koncepcje, dzieląc się na podzespół techniczny i marketingowy. W trakcie pracy, konsultowali swoje pomysły ze specjalistami firmy ASTOR, którzy byli niejednokrotnie pod wrażeniem wiedzy merytorycznej oraz kreatywności uczestników. Warsztaty zwieńczone zostały prezentacjami obu drużyn oraz wyłonieniem zwycięzców. Po ogłoszeniu wyniku zespołowej rywalizacji (zwyciężyła grupa nr 1), zostały wyróżnione jeszcze osoby, które szczególnie zaangażowane były w pracę nad projektem. Oprócz wręczenia specjalnie przygotowanych upominków oraz voucherów na szkolenia techniczne dla 3 uczestników (Marii Drabek, Tomasza Iwańskiego, Tomasza Fuchsa), siedmiu uczestników zostało zaproszonych do dalszej części procesu rekrutacyjnego na staż w Centrali firmy ASTOR.

 

„Podczas warsztatów Akademii Młodego Project Managera miło było patrzeć na tak pracowitych i kreatywnych młodych ludzi! Jestem zdania, że tego typu wydarzenia warto organizować dla studentów w przyszłości, gdyż niezwykle wzbogacają - zarówno firmę ASTOR, jak również samych uczestników, którzy mogą wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Warsztaty odbyły się w ASTOR Innovation Room (AIR), który jest świetny do organizowania tego typu wydarzeń – jest to miejsce gdzie nauka spotka się z praktycznym zastosowaniem" – mówi Anna Jankowska, Koordynator regionalny ds. szkoleń ASTOR.

 

Warsztaty dla studentów odbyły się 13 grudnia br. w ASTOR Innovation Room (AIR) – interaktywnym laboratorium robotyki i technologii IT. W AIR można zobaczyć można prawdziwe procesy produkcyjne takie jak zrobotyzowane spawanie, paletyzacja i pakowanie. Aplikacje w AIR działają na robotach Kawasaki i EPSON, nadzorowane przez sterowniki GE Intelligent Platforms oraz oprogramowanie SCADA i MES firmy Wonderware.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.