Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Zakupowcy wybrali tematy na konferencję PROCON/POLZAK 2014
  •   

17 lipca 2014   Alicja Kostecka
Zakupowcy wybrali tematy na konferencję PROCON/POLZAK 2014 Ponad 100 specjalistów i ekspertów w dziedzinie zarządzania zakupami i łańcuchem dostaw wzięło udział w ankiecie, którą przeprowadzili organizatorzy tegorocznej edycji konferencji PROCON/POLZAK 2014, która odbędzie się 20 października na Stadionie Narodowym.
 

Ankietowani wskazali przykłady optymalizacji kosztów, które podczas tego wydarzenia powinny zostać zaprezentowane w formie case studies. Wśród najbardziej popularnych odpowiedzi znalazły się kolejno: koszty usług logistycznych, zarządzania nieruchomościami oraz usług telekomunikacyjnych.

 

Spośród listy zagadnień zaproponowanych przez firmę OptiBuy oraz Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki (PSML), organizatorów konferencji PROCON/POLZAK 2014, respondenci mogli wybrać trzy, które według nich powinny zostać zaprezentowane podczas konferencji w ramach sesji case studies dotyczących tematyki optymalizacji kosztów.

 

Za najbardziej interesujący obszar ankietowani uznali koszty usług logistycznych. Minimalnie mniej wskazań uzyskał temat kosztów związanych z zarządzaniem nieruchomościami. Dużym zainteresowaniem wśród przyszłych uczestników konferencji cieszył się także temat dotyczący optymalizacji kosztów usług telekomunikacyjnych. Zagadnienia optymalizacji kosztów floty i energii uzyskały po tyle samo głosów. Ankietowani za interesujący uznali również temat optymalizacji kosztów IT, druku, gadżetów, sprzątania, ubezpieczenia.

 

Cześć ankietowanych skorzystała z możliwości zgłoszenia własnych propozycji tematów case studies. Znalazły się wśród nich tematy optymalizacji części zamiennych do urządzeń, maszyn w zakładach produkcyjnych, kosztów szkoleń, badania rynku, usług prawnych, konsultingowych oraz pracy tymczasowej. Pojawiła się również propozycja omówienia analizy ABC (Activity Based Costing) na poziomie przedsiębiorstwa oraz zasad funkcjonowania Centrum Usług Wspólnych.

 

- Układając agendę spotkania mieliśmy na uwadze najnowsze trendy i rozwiązania wykorzystywane w obszarze zakupów. Zależy nam bardzo na tym, aby uczestnicy odnaleźli w programie konferencji najbardziej interesujące ich prelekcje i prezentacje case studies. Dlatego zdecydowaliśmy się skierować do osób zajmujących się zakupami i zarządzaniem łańcuchem dostaw pytanie, które z proponowanych obszarów działalności przedsiębiorstw oraz instytucji powinny zostać przedstawione w formie najlepszych studiów przypadków w obszarze optymalizacji kosztów. Odpowiedzi, które zebraliśmy pomogą nam w jeszcze lepszym dobraniu tematów do tej części programu naszej konferencji – powiedział Mateusz Borowiecki, prezes zarządu firmy OptiBuy, współprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji.

 

Konferencja PROCON/ POLZAK 2014 kontynuuje wieloletnią tradycję konferencji POL- ZAK, która każdego roku przyciąga kilkuset specjalistów i ekspertów w dziedzinie zarządzania zakupami i łańcuchem dostaw. Organizatorzy tegorocznej edycji tego wydarzenia, firma OptiBuy oraz Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki PSML proponują odświeżoną formułę spotkania umożliwiającą uczestnikom wybór ciekawych wystąpień i studiów przypadku w ramach prowadzonych równolegle czterech sesji tematycznych.

 

Program konferencji wypełnią prezentacje poświęcone problematyce zarządzanie kosztami materiałowymi (direct) oraz administracyjnymi i usługami (in-direct). Ponadto odbędzie się specjalna sesja dla praktyków w obszarze zakupów w sektorze publicznym oraz sesja dotycząca narzędzi i procesów, które usprawniają pracę działu zakupów.

 

Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie http://www.konferencja-procon.pl/

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.