Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Karta DKV na Słowacji
  •   

9 marca 2010   Alicja Kostecka
Słowacja wprowadziła opłaty drogowe dla ciężarówek i autobusów od 3,5 t obowiązujące na 2400 km autostrad oraz dróg szybkiego ruchu.
 

Można je rozliczać za pośrednictwem operatora kart paliwowych DKV Euro Service. Firma oferuje urządzenie pokładowe do automatycznego naliczania opłat, tzw. OBU w trybie Post-Pay. W tej opcji przewoźnik płaci za przejazdy autostradami dopiero po otrzymaniu za nie faktury. Jest to ta sama faktura, w której rozliczane jest paliwo, wycieraczki lub opłaty drogowe. Zainteresowani taką formą rozliczeń otrzymają urządzenie OnBoardUnit (OBU) od operatora SkyToll. Z kolei firmy, które rzadko podróżują przez Słowację, mogą opłaty regulować przy zastosowaniu „ticketingu”, czyli automatycznie wystawianych biletów, po uprzednim ukazaniu dokumentów pojazdu i określeniu odcinka trasy, którą zamierza się pokonać. Ta forma płatności możliwa będzie tylko do  31 marca 2010 roku w wybranych punktach granicznych.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.