Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...

Studia i praca za granica

Dyskusja publiczna  |  7 wpisów  |  7 dyskutantów
 
Kamil Izydor Kamil Izydor
 
#2
Piramida maslowa się kłania. Jak chcesz żyć za granicą to najpierw musisz mieć gdzie żyć i za co- praca mieszkanie. Potem możesz zastanawiać się nad rozwojem- uczelnia.

Mariusz Warzecha Mariusz Warzecha
 
#3
Znam osoby co wyjechały za granicę na studia, ale w tym czasie otrzymali stypendia naukowe, do czego dołożyli pracę dorywczą, co już pozwoliło im na wynajmowanie przyzwoitego mieszkania i utrzymywanie się samodzielnie. Także można robić wszystko naraz, ale trzeba być bardzo ambitnym.

ewa koper ewa koper
 
#4
Studia za granicą to fajna sprawa ale to zależy od chęci każdego. Ja wyjechałam z Grecji do Polski na studia już 5 lat temu i wiem ze to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu.

Krzysztof P Krzysztof P
 
#5
studia za granicą fajna sprawa, jakbym był bardziej ogarnięty te pare lat temu to sam bym coś takiego rozważyl, ale polski dyplom też nie jest zły no chyba że ktoś studiował na Wyższej szkole robienia hałasu. Tylko trzeba ogarniać język i można spokojnie szukac pracy za granicą. sam jakos perfekt nie mówię, akcent wiadomo, nie przeskoczy się pewnych rzeczy, ale dogadać się spokojnie dogadywałem zawsze, może z wyjątkiem rozmów z Hindusami, których akcent jest dla mnie totalnie niezrozumiały.

Emilia pro Emilia pro
 
#6
No chyba, że wyjeżdżasz na studia za granicę w ramach jakiegoś programu/projektu lub ze stypendium. Wtedy to już zupełnie inna bajka i bardzo fajna bajka swoją drogą. Moja znajoma wyjechała kilka lat temu na Erasmusa i wszystko potoczyło się tak,że do dziś mieszka na Malcie i nie ma zamiaru wracać. Znalazła dobrą pracę, do Polski przyleciała tylko obronić zaległą pracę magisterska, a właściwe to już nawet nie musiała, ale chciała i teraz cieszy się ze swojej decyzji.

Łukasz Mildyn Łukasz Mildyn
 
#7
Moim zdaniem warto zawsze najpierw poczytac sobie rozne porady, bo wiele zalezy od tego, do jakiego kraju chce sie wyjechac. Tutaj https://www.pracujwunii.pl/porady/ czytalem artykul przed wyjazdem do Belgii i byl calkiem przydatny. Zawsze lepiej sie jednak wczesniej przygotowac :)

Nova NOVA Edukacyjne Nova NOVA Edukacyjne
 
#8
Jesteśmy placówką kształcącą osoby dorosłe w zakresie gimnazjum, liceum, szkoły medycznej, policealnej oraz licznych kursów zawodowych i kwalifikacyjnych. Jako szkoła posiadająca uprawnienia szkoły publicznej spełniamy wszelkie wymogi MEN oraz podlegamy nadzorowi Kuratorium Oświaty.
Jeżeli w Państwa firmie znajdują się osoby, które chciałby się przeszkolić lub zdobyć dodatkowe kwalifikacje zapraszamy do naszej placówki. Polecamy kierunki zawodowe w systemie zaocznym. Można jak najbardziej pogodzić pracę zawodową z edukacją. U nas same korzyści:

• nasza placówka kładzie szczególny nacisk na kształcenie praktycznych umiejętności zawodowych
• mamy dobrze wykształcona kadrę pedagogiczną,
• solidnie przygotowujemy do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie,
• kształcimy w oparciu o Międzynarodowy Standard Klasyfikacji Zawodów (ISCO-08)
Do zapisu nie jest wymagana matura a nawet wykształcenie średnie. Można uzyskać zawód Technika Logistyki lub Technika Spedytora i cenne kwalifikacje:
A.28. Organizacja i nadzorowanie transportu
A.29. Obsługa klientów i kontrahentów
A.30. Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania
A.31. Zarzadzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych
A.32. Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych
Do najpopularniejszych branż, które poszukują logistyków należą przede wszystkim przemysł, budownictwo, handel i usługi oraz informatyka i telekomunikacja. Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w spedycji krajowej i międzynarodowej gdzie można znaleźć zatrudnienie.

ul. Dworcowa 39/1 Zielona Góra

Aby dyskutować na forum, należy się zalogować.

Zgłoś naruszenie wpisu w dyskusji Studia i praca za granica

Możesz teraz zgłosić wybrany wpis do moderacji, jeśli uważasz, że narusza regulamin lub zasady dobrego wychowania.
Nasi moderatorzy sprawdzą Twoje zgłoszenie.

Zgłaszany wpis

Powód zgłoszenia