Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...

Raport Oferteo
  •   

20 grudnia 2017   oprac. cza
Raport Oferteo Portal Oferteo ogłosił wyniki swojego raportu o rynku transportowym w Polsce. Dane pochodzą z analizy ponad 11 700 zapytań ofertowych zamieszczonych w 2017 roku w serwisie Oferteo.pl przez podmioty poszukujące usług transportowych. Najczęściej poszukiwaną usługą transportową w 2017 roku był przewóz palet oraz towarów na paletach a kierunkiem zarówno eksportu jak i importu są dla Polski Niemcy.
 

Według raportu największe zainteresowanie dotyczyło w 2017 roku transportu krajowego (47%): zarówno powyżej 3,5 ton jak i poniżej 3,5 tony. W przypadku przeprowadzek również przeważał transport krajowy: 5% zapytań złożonych w Oferteo wobec 1% zapytań dotyczących przeprowadzek zagranicznych. W przypadku transportu zagranicznego najczęstszymi kierunkami importu oraz eksportu były w 2017 roku Niemcy.

Co transportujemy?

Zlecający transport najczęściej chcieli przewozić palety oraz towary na paletach (22% zapytań złożonych w Oferteo.pl), a w następnej kolejności – samochody oraz materiały budowlane i wykończeniowe (po 12% wskazań) oraz maszyny, w tym maszyny rolnicze (11%). Dla porównania: w ubiegłorocznym badaniu ankietowani najczęściej wskazywali na chęć przewożenia samochodów (17%) oraz palet i towarów na paletach (15%).

– Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej firmy transportowej, warto sprawdzić podstawowe informacje na jej temat, a wcześniej porównać kilka ofert, spośród których będziemy mogli ostatecznie wybrać najlepszą – mówi Karol Grygiel z Oferteo.pl.

– Wpływ na finalną decyzję będzie miało wiele czynników, poczynając od ceny po stan firmowej floty, aż po dostępne terminy. Biorąc pod uwagę ten ostatni powód, powinniśmy planować transport z odpowiednim wyprzedzeniem - dodaje K. Grygiel.

Czym transportujemy?

W 2017 roku najczęściej poszukiwanym typem pojazdu była plandeka, firanka lub mega, której potrzebowało 28% badanych. O jeden pp. mniej wskazał na busa towarowego. W porównaniu do wyników zeszłorocznego badania oba typy pojazdów zamieniły się miejscami. Popularność lawety bądź lory oraz chłodni utrzymała się na podobnym poziomie jak w 2016 roku.

Najczęściej wskazywany (39%) przez uczestników badania Oferteo.pl ciężar ładunku nie przekraczał dwóch ton. Nieco mniejsze zainteresowanie ankietowani wykazali ładunkiem o ciężarze od 2 do 7,49 tony. Taki sam odsetek poszukiwał firmy, która przewiezie od 7,5 tony do 24 ton oraz powyżej 24 ton.

 

Załączniki

Załącznik nr 1
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
Załącznik nr 2
Załącznik nr 3
Załącznik nr 3
  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.