Planowanie z ograniczeniami

Planowanie z ograniczeniami

Planowanie jest wyzwaniem, które polega na uwzględnieniu wszelkich istotnych parametrów, nazywanych także ograniczeniami. Wszystkie organizacje, korzystające z systemów do optymalizacji tras, muszą brać te parametry pod uwagę. Zaliczamy tu nie tylko ograniczenia dotyczące...

Najczęstszymi ograniczeniami związanymi z planowaniem transportu są okna czasowe i terminy dostaw. Prawie połowa polskich konsumentów robi zakupy przez Internet, co często pozwala na wybór dogodnego dla siebie terminu dostawy. Dostawcy tych zamówień muszą mieć możliwość uwzględnienia tego parametru, a także tych dotyczących wagi i objętości ładunków, które również należą do częstych ograniczeń.

 

Wszystkie ograniczenia, jakich musi przestrzegać planista, są automatycznie brane pod uwagę przez system do optymalizacji tras. Jest to możliwe dzięki ustawieniom, które można konfigurować podczas wdrażania. Wyznaczane automatycznie trasy uwzględniają ograniczenia, które zostały wprowadzone do systemu. Nie oznacza to, że planista nie może wprowadzać żadnych zmian. Dzięki jego doświadczeniu trasy przejazdu mogą być zawsze konfigurowane ręcznie, np. zgodnie z ustaleniami z klientem – mówi Kuba Skorupa, Inside Sales Specialist w PTV Group. 

 

System do optymalizacji tras może być używany w wielu branżach i dziedzinach. Ponieważ zakres działań różni się w zależności od branży, zmieniają się również rodzaje ograniczeń.

 

Kuchnia/meble:

– kwalifikacje montera

– waga

– czas montażu 

 

Budownictwo:

– waga

– geokodowanie

– termin dostawy

 

Windykacja:

– kwalifikacje

– okres zaległości

 

Logistyka:

– termin dostawy

– parametry ładunku

– czas jazdy/odpoczynku

 

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy