Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...

Metody kompletacji - voice picking (kompletacja głosowa)
  •   

29 czerwca 2016   Jakub Płaza
Metody kompletacji - voice picking (kompletacja głosowa) Kompletacja jest jednym z najważniejszych elementów logistyki magazynowania, ponieważ od jej sprawnego przebiegu zależy czas realizacji zamówień, bezbłędność dostaw czy sprawność działania linii produkcyjnej. Nic dziwnego, że jest stale unowocześniana, co przekłada się na pokaźną liczbę metod oraz towarzyszących im technologii. Jedną z nich jest kompletacja głosowa (pick by voice lub voice picking), nazywana przez niektórych przełomem na miarę kodów kreskowych. Na czym polega i co można dzięki niej osiągnąć?
 

Koszty działalności magazynu zależą od bardzo wielu czynników, jak czasu realizacji pojedynczych zadań wykonywanych przez wózki widłowe, liczby wózków pracujących jednocześnie, liczby pojedynczych zadań składających się na większe operacje czy w końcu liczby pracowników zatrudnionych na jednej zmianie. Chcąc ograniczyć koszty, należy racjonalizować najbardziej złożone operacje magazynowe, a jak doskonale wiemy, jedną z nich jest właśnie kompletacja. Taka racjonalizacja polega na stosowaniu szeregu metod, które przyspieszają i ułatwiają zbiórkę.

Komisjonowanie wspierają najnowsze technologie informatyczne, w tym rozwiązania oparte o rozpoznawanie mowy. Zostały one wykorzystane do opracowania metody pick by voice, która polega na tym, że pracownik otrzymuje polecania przez słuchawki, a ich wykonanie potwierdza głosowo, wypowiadając komendy rozpoznawalne przez system. Zalet wynikających z stosowania pick by voice jest wiele, ale przed wdrożeniem warto się zastanowić, w jakich miejscach sprawdzi się najlepiej.

 

____________________________________________

Czytaj cały artykuł na blogu bajtemwpalete.pl:

Metody kompletacji - voice picking (kompletacja głosowa).

Serdecznie zapraszamy!

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

1 lipca 2016
Słyszałem że teraz każda firma chce to wprowadzić z różnym skutkiem przez to są problemy z transportem na czas. Ostatnio korzystałem z usług MW Spedition i wszystko poszło sprawniej niż wcześniej a potem dowiedziałem się że oni praktycznie od razu zaczęli szkolić pracowników i w krótkim czasie wprowadzili te metodę.

Aby komentować, musisz się zalogować.