Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...

Kompetentny partner
  •   

29 czerwca 2015   Witold Zygmunt
Kompetentny partner Transport i logistyka jest branżą o kluczowym znaczeniu. Nie będzie żadną przesadą nazwanie jej prawdziwym motorem gospodarczym. W oparciu o globalne trendy i lokalne perspektywy oraz na podstawie rozmów ze swoimi klientami BP podjęło konkretne kroki w kierunku rozwoju swojej oferty adresowanej do sektora Truck&Bus.
 

Od 18 lat na rynku funkcjonuje karta BP PLUS, która służy nie tylko do bezgotówkowych transakcji, ale także stanowi kompleksowy pakiet profesjonalnych produktów, który daje każdej firmie ogromne możliwości kontroli nad wydatkami związanymi z utrzymaniem floty oraz zapewnia bezpieczeństwo transakcji (każda karta zabezpieczona jest kodem PIN i Hologramem).

Karta online

Posiadając dostęp do aplikacji online, w łatwy sposób można sporządzić raport i zaplanować trasę przejazdu z uwzględnieniem najlepszych cenowo stacji oraz 24/7 kontrolować wszelkie wydatki związane z administrowaniem flotą. Po wprowadzeniu usługi online karta BP PLUS stała się najbardziej zaawansowaną w Polsce. Stale spotykamy się z ogromnym zainteresowaniem usługami internetowymi i na pewno w tym kierunku będą zmierzały nasze prace nad poszerzeniem funkcjonalności pakietu.

 

Specjalnie na potrzeby rosnącego rynku transportu ciężkiego od 2010 roku BP konsekwentnie rozbudowuje ofertę adresowaną do polskich przewoźników, którzy swoją działalność prowadzą w oparciu o ruch międzynarodowy. Użytkownicy karty do dyspozycji mają 18 000 stacji w Europie, gdzie mogą zatankować paliwo nowej generacji opracowane specjalnie dla samochodów ciężarowych – BP Super Diesel oraz dodatek AdBlue. Ale BP to nie tylko najwyższej jakości paliwa. To także bezpieczne parkingi, nowoczesne myjnie, świetnie zaopatrzone sklepy oraz bogata oferta kawiarenek Wild Bean Cafe.

 

Użytkownicy kart BP PLUS otrzymują zbiorczą fakturę, ułatwiającą odzyskanie podatku VAT oraz akcyzy z zagranicy. We współpracy z holenderskim operatorem (firma Alfa Transport Service) uruchomiona została usługa tzw. fakturowania netto, szczególnie wyczekiwana przez wielu naszych klientów. Skutecznie wdrożono także procedury umożliwiające wystawianie faktur w formie elektronicznej. Dokumenty te spełniają przewidziane przepisami prawa wymogi i stanowią duże usprawnienie w całym procesie księgowym. Faktem stało się też rozliczanie transakcji w euro.

Co w telematyce?

W 2013 roku na rynku zadebiutował najnowszy z portfolio naszych produktów – BP FleetMove. To nowe, kompleksowe rozwiązanie telematyczne, które znacząco obniża koszty prowadzenia firmy dzięki wzmocnionemu bezpieczeństwu użytkowania oraz jeszcze lepszej kontroli wydatków. Wszystkie unikalne cechy naszego urządzenia oparte są na sprawdzonych rozwiązaniach Astrata (techniczny partner BP), które umożliwiają również integrację z innymi systemami. Ponadto zapewniają takie funkcje jak: śledzenie i monitorowanie, kontrolę czasu pracy kierowcy, raporty z kluczowych wskaźników efektywności, usługę zdalnego pobierania danych z tachografu oraz wysyłanie wiadomości. BP FleetMove jest w pełni kompatybilny z wszystkimi typami samochodów ciężarowych bez względu na markę i rok produkcji. Instalacja urządzeń jest łatwa w montażu i szybko przynosi zwrot z inwestycji. Klienci, którzy korzystają z oprogramowania do zarządzania flotą, mogą go łatwo zintegrować z BP FleetMove.

 

Niezależnie od stworzenia BP FleetMove stale rozwijane jest nasze oprogramowanie BP FleetExpert, które klienci znają i cenią od kilku już lat.

Ułatwienia w trasie

Jednocześnie warto podkreślić, że w transporcie międzynarodowym kluczowe znaczenie ma jednak odpowiednia lokalizacja stacji. Dla każdego przewoźnika przygotowywana jest więc indywidulanie siatka wyselekcjonowanych stacji, która w możliwe najlepszy sposób odpowiada na potrzeby logistyczne firmy. Aby pokonywanie długodystansowych tras było jak najbardziej optymalne, klienci BP mają do dyspozycji tzw. On Road Services (ORS). Jest to zestaw usług i urządzeń niezwiązanych z płatnościami na stacjach za paliwo czy artykuły sklepowe, za które użytkownik kart paliwowych BP PLUS może uiścić opłatę bezpośrednio przy ich pomocy lub za pośrednictwem BP. To wygodny sposób płatności za winiety oraz przejazdy większością dróg, mostów i autostrad na terenie Europy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przewoźników, specjalnie dla nich opracowywana jest korzystna oferta cenowa, zarówno w zakresie paliwa , jak i opłat drogowych.

 

Położenie geograficzne Polski oraz utrzymująca się korzystna koniunktura stwarzają świetne perspektywy dla rozwoju rynku transportowego i logistycznego w naszym kraju. Firmy coraz śmielej sięgają po dotacje unijne, które pozwalają im podejmować odważne działania biznesowe, swoją skalą wykraczające poza granice kraju. W takiej ekspansji potrzebny jest zaufany i sprawdzony kontrahent. Przez długie lata BP dało się poznać jako kompetentny partner. Właściwe wykorzystanie sprzyjających okoliczności w oparciu o skuteczne narzędzia pozwala sądzić, że Polska umocni się na pozycji ważnego gracza na transportowej mapie Europy. BP, tak jak dotychczas, będzie towarzyszyć swoim klientom w tej pasjonującej podróży.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.