Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Bezpieczny kierowca z Renault Trucks
  •   

27 stycznia 2014   Elżbieta Sobańska
Bezpieczny kierowca z Renault Trucks Żeby móc zapobiegać aktom kradzieży, niekiedy połączonym z przemocą fizyczną, kierowcy pojazdów ciężarowych muszą dysponować odpowiednimi środkami ochrony osobistej. Renault Trucks oferuje rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo: wielofunkcyjny alarm, przycisk alarmowy, blokadę drzwi i czujnik gazu.
 

Kierowcy pojazdów ciężarowych mają świadomość, że ich zawód może być niebezpieczny. Przewożone przez nich wartościowe towary są obiektem pożądania złodziei, którzy czasami nie wahają się użyć przemocy fizycznej, by zdobyć to, na czym im zależy. Dlatego, w celu zapewnienia kierowcom jak najskuteczniejszej ochrony, Renault Trucks oferuje kilka różnych rozwiązań.

Pierwszym z nich jest wielofunkcyjny alarm. Gdy ktoś próbuje dostać się do wnętrza pojazdu poprzez wyważenie drzwi lub zewnętrznych schowków albo stłuczenie szyby, włącza się syrena alarmowa emitująca dźwięk o natężeniu 90 dB. Cykl alarmowy trwa 30 sekund i jest powtarzany 10-krotnie. Podobny alarm rozlega się przy próbie odholowania pojazdu lub podniesienia kabiny. Funkcjonalność alarmu Renault Trucks może obejmować także naczepę.

We wnętrzu kabiny kierowca ma do swojej dyspozycji przycisk alarmowy, znajdujący się w zasięgu ręki na desce rozdzielczej, którego może użyć, gdy poczuje się zagrożony. Przycisk ten włącza syrenę alarmową i błyskowe sygnały świetlne.

Renault Trucks oferuje też mechaniczną blokadę antywłamaniową drzwi, zwaną Doorlock, przydatną podczas odpoczynku kierowcy. Jej działanie polega na unieruchomieniu drzwi na uchwycie wejściowym w taki sposób, że ich otwarcie od zewnątrz staje się niemożliwe.

W związku z tym, że napastnicy coraz częściej dokonują rozbojów z użyciem gazu, pojazdy Renault Trucks mogą być wyposażone w odpowiedni czujnik. Podłączony do gniazda 12 V/24 V w kabinie, detektor ten ostrzega kierowcę w razie wykrycia obecności któregoś ze znanych gazów duszących.

Załączniki

Załącznik nr 1
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
Załącznik nr 2
Załącznik nr 3
Załącznik nr 3
Załącznik nr 4
Załącznik nr 4
  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.