Ten, który zmienia polski przemysł – tytuły rozdane

Ten, który zmienia polski przemysł – tytuły rozdane

Tytuły „Tego, który zmienia polski przemysł”, prestiżowe nagrody Redakcji Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl, otrzymali zmieniający rzeczywistość gospodarczy liderzy oraz wyróżniające się firmy przemysłowe i logistyczne.

W Gali wieńczącej coroczne Forum Zmieniamy Polski Przemysł uczestniczył wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Ideą projektu „Tego, który zmienia polski przemysł” jest wyróżnienie osób, firm, instytucji lub wydarzeń, które w istotny sposób wpłynęły na pozytywne zmiany w polskim przemyśle i całej gospodarce. Uroczystość nadania tytułu odbyła się w tym roku po raz 15.

 

Laureaci tytułów „Tego, który zmienia polski przemysł” za rok 2014:

 

1. Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź, za konsekwencję, umiejętności organizacyjne i biznesową dalekowzroczność, które stworzyły polskiemu potentatowi przemysłu miedziowego nowe możliwości globalnej ekspansji.

 

2. Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu w latach 2008-2014, za pozytywny wpływ na przekształcenia w polskiej gospodarce, szczególnie na procesy naprawcze realizowane w czasie kierowania Agencją Rozwoju Przemysłu.

 

3. Piotr Voelkel, założyciel Grupy Kapitałowej Vox, wyróżnienie dla prywatnego przedsiębiorcy z misją, który zaangażował się w ciekawe i potrzebne ze społecznego punktu widzenie przedsięwzięcia łączące edukację, sztukę i biznes.

 

4. Głębokowodny Terminal Kontenerowy (DCT) Gdańsk za bezprecedensowy skok jakościowy w polskiej logistyce i za stymulujący wpływ na inwestycje w innych sektorach i branżach, na możliwości rozwoju wymiany handlowej i perspektywy całej polskiej gospodarki.

 

5. Wielkie inwestycje energetyczne:

– Enea

– Tauron Polska Energia

– PGE Polska Grupa Energetyczna

– PKN Orlen

za biznesową odwagę i odpowiedzialność prowadzące do decyzji inwestycyjnych kluczowych z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego i perspektyw rozwoju polskiej gospodarki.

 

6. Rosomak za innowacyjne rozwinięcie produkcji transportera opancerzonego Rosomak będące przykładem tego, w jaki sposób modernizacja polskiej armii może stać się impulsem rozwoju w polskim przemyśle.

 

7. Seco/Warwick Group za umiejętne budowanie silnej grupy przemysłowej o globalnym zasięgu. Za inwestowanie z myślą o przyszłości – w działalność badawczo-rozwojową i nowe technologie.

 

8. Unibep za umiejętną realizację strategii zrównoważonego rozwoju opartego na ekspansji eksportowej, która zaowocowała dużą skalą działalności i dobrymi wynikami finansowymi.

 

9. PKP Cargo za umiejętność budowania efektywności i poprawiania wyników, mimo niesprzyjających warunków zewnętrznych oraz realizację strategii akwizycyjnej na regionalnym rynku.

 

10. Tytuł specjalny „Tego, który zmienia polski przemysł” dla Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych za skuteczne działania wspierające polską ekspansję gospodarczą poza granicami kraju i Unii Europejskiej.

 

Tytuły „Tego, który zmienia polski przemysł” przyznawane są od 2000 roku. W gronie laureatów znajdują się zarówno polskie firmy, jak i obecni na naszym rynku zagraniczni inwestorzy, czerpiący satysfakcję z faktu, że zmieniają polski przemysł. Wśród wyróżnionych w minionych kilkunastu latach były największe postaci polskiej polityki, liderzy gospodarki, największe polskie firmy, osoby i przedsiębiorstwa.

Poleć ten artykuł:

Polecamy