Ball wraca do Lublina

Ball wraca do Lublina

6 lat od wycofania się z inwestycji w Lublinie Amerykanie z Ball Packaging Europe wracają do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Stałe zatrudnienie w powstającej fabryce puszek znajdzie 200 osób.

To już drugie podejście amerykańskiej firmy do uruchomienia zakładu produkcyjnego w Podstrefie Lublin działającej w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec. Poprzednio ambitne plany inwestycyjne pokrzyżował kryzys finansowy z 2008 roku, a wybudowana już hala produkcyjna została wynajęta innemu przedsiębiorstwu. Powrót koniunktury pozwolił Amerykanom na energiczny powrót do inwestycji.

Planowany na styczeń 2015 roku rozruch zakładu produkcji puszek Ball to kolejna dobra wiadomość napływająca z lubelskiej strefy, dla której pierwsze półrocze 2014 roku było rekordowe pod względem nowych inwestycji. Poza zakładem Ball Packaging w strefie pojawiło się jeszcze 5 innych inwestorów. Łączna wartość wszystkich inwestycji w Podstrefie Lublin wynosi na tę chwilę 812 mln złotych. Działające w podstrefie przedsiębiorstwa zatrudniają ponad 1100 osób.

 

Rekrutacją pracowników do powstającego zakładu zajmuje się Paulina Chojnacka z lubelskiego biura firmy Adecco Poland – Do końca roku w zakładzie Ball Packaging zatrudnionych zostanie 60 osób – mówi Chojnacka. – Poszukujemy pracowników na wszystkie stanowiska w nowopowstającej fabryce. Jeszcze w tym roku w zakładzie zatrudnionych zostanie m.in. 25 specjalistów ds. utrzymania ruchu, po 5 operatorów maszyn, kontrolerów jakości i brygadzistów, a także automatycy z praktyczną widzą w zakresie nowoczesnych sterowników, mechanicy utrzymania ruchu, specjaliści ds. wytwarzania narzędzi i magazynierzy. W 2015 roku do obsadzenia będzie kolejnych 140 etatów – dodaje.

 

Pracownicy zostaną zatrudnieni bezpośrednio przez polski oddział firmy Ball Packaging Europe Lublin Sp. z o.o., amerykańskiego potentata wśród producentów metalowych puszek. W ramach wdrożenia do pracy zdecydowana większość z nich przejdzie 6-tygodniowe szkolenie w oddziałach Ball w Stanach Zjednoczonych, angielskim Manchesterze lub niemieckim Hanowerze oraz otrzyma umowy o pracę na 2 lata. Po tym okresie pracownicy zostaną zatrudnieni na czas nieokreślony.

Poleć ten artykuł:

Polecamy