Nowe połączenie Dachser do Monachium

Nowe połączenie Dachser do Monachium

Dachser uruchomił nowe codzienne połączenie ze Strykowa do Monachium. Dzięki niemu towary wysyłane z Polski będą trafiały bezpośrednio do południowo-wschodniej części Niemiec. Nowa linia poprawi i usprawni procesy logistyczne w europejskiej sieci operatora.

W ramach nowego połączenia codziennie transportowane będą przesyłki ze Strykowa do Monachium oraz z Monachium do Strykowa. Linia będzie alternatywnym połączeniem dla Lozorno w pobliżu Bratysławy na zachodnią Austrię, Słowenię i Włochy.

 

„Nowa linia do Monachium jest naszym piętnastym codziennym, bezpośrednim połączeniem do Niemiec, co doskonale ilustruje sytuację wymiany handlowej Polski z zachodnimi sąsiadami” – mówi Grzegorz Lichocik, prezes zarządu Dachser w Polsce. „Zwiększone możliwości eksportowe polskich producentów obserwujemy w wolumenie transportowanych przesyłek, który z roku na rok rośnie. Cieszymy się, że nasi eksporterzy, poszukując logistycznego partnera na Europę, decydują się na współpracę właśnie z Dachser. To m.in. dla nich ciągle staramy się podnosić jakość naszych usług, dlatego rozwijamy sieć połączeń, skracających czasy realizacji dostaw do minimum” – dodaje Grzegorz Lichocik.

 

Dachser posiada obecnie jedną z najbardziej rozbudowanych i wydajnych sieci transportowych w Europie. W Polsce firma ma 8 oddziałów (2 w Warszawie oraz po jednym w Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Gądkach k. Poznania, Sosnowcu k. Katowic i Gdańsku). Terminal w Strykowie jest głównym punktem przeładunkowym między zachodem i wschodem Europy. Dachser w Polsce realizuje codzienne linie drobnicowe w eksporcie i imporcie do i z większością krajów europejskich. Oprócz Monachium, operator dostarcza przesyłki bezpośrednio do niemieckich oddziałów w Hamburgu, Hanowerze, Bielefeld, Frankfurcie, Kurnach, Malsch, Ueberherrn, Radeburgu, Berlinie, Kolonii, Langenau, Hof, Landsbergu oraz Kornwestheim. Obecnie trwają również prace nad nowym połączeniem z Dortmundem, którego uruchomienie planowane jest na pierwszą połowę 2015 roku.

 

Od początku transformacji gospodarczej w Polsce Niemcy pozostają jej głównym partnerem handlowym. Obecnie są odbiorcą ¼ polskiej sprzedaży towarów za granicę, a wartość tego eksportu w 2013 roku wyniosła 38,2 mld euro. Natomiast udział Niemiec w imporcie do Polski wyniósł 21,5 proc., co stanowiło ok. 33,3 mld euro. W roku 2013 w wymianie handlowej Polski z Niemcami dominowały wyroby elektromaszynowe, maszyny, urządzenia mechaniczne i elektryczne oraz ich części, pojazdy samochodowe oraz części i akcesoria, a także aparatura i narzędzia.

Poleć ten artykuł:

Polecamy